Preteky v jeden deň

Sobota 24. júna 2017 bola zaujímavým dňom. V jeden deň sa totiž na rôznych miestach konali bežecké preteky. V Čadci to bol Kysucký polmaratón i maratón, v Hýľove Hýľovská desiatka a v Moldave nad Bodvou XIX. ročník polmaratónu pod názvom Moldavský Pohár Bodvy.

Naši vytrvalci mali preto dilemu - na štart ktorých pretekov sa postaviť? Napokon si každý z nich vybral to, na čo sa cítil a samozrejme  rátal so slabšou konkurenciou, aby sa umiestnil čo najlepšie. Boli však aj takí, ktorí si trúfali štartovať v jeden deň až na dvoch pretekoch. A stihli to, pretože štart v Moldave bol ráno o deviatej hodine a v Hýľove až v popoludňajších hodinách.

• Víťaz polmaratónu Košice – Seňa Tibor Sahajda z Obal servisu dal prednosť Hýľovskej desiatke, na ktorej v konkurencii 136 bežcov dominoval, keď zvíťazil časom 33:38 min. Na ďalších priečkach sa umiestnili: 9. Slavomír Albrecht 43:33 min., 13. Vladimír Balogh 44:59 hod., 32. František Smriga 49:45 min., 33. Milan Laporčák 50:22 min., 35. Marián Vlček 50:43 min., 37. Roman Záboj 51:07 min., 39. Miroslav Greško 51:27 min., 40. Ján Garčár 51:34 min., 71. Peter Chytil 57:19 min., 99. Juraj Varga 1:02:44 hod., 111. Ivana Brežinová 1:05:39 hod.

• V Čadci sa v polmaratóne predstavil len Marek Mockovčiak z Obal servisu, ktorý obsadil časom 1:21:04 hod. 3. miesto. V maratónskom behu štartoval z našich Miloš Popovič. Ten sa v absolútnom poradí umiestnil na 4. mieste časom 2:50:55 hod. a medzi ženami skončila Alžbeta Tiszová za víťaznou Ivanou Butoracovou na veľmi peknom 2. mieste, keď jej v cieli namerali čas 3:58:43 hod.

• Na polmaratónskej trati v Moldave nad Bodvou dosiahli naši vytrvalci tieto umiestnenia: 6. Vladimír Balogh 1:26:32 hod., 8. Ladislav Vyšnický 1:28:48 hod., 10. Július Vilk  1:31:16 hod., 14. Róbert Boros 1:33:21 hod., 22. Ladislav Gladiš 1:44:19 hod.