Vyhľadávanie:

Prevodovky z Kechneca v špičkových autách a motorkách

Prevodovky z Kechneca v špičkových autách a motorkách

Spoločnosť Getrag oficiálne otvorila v priemyselnom parku Kechnec závod Getrag Ford Transmissions (GFT) na výrobu prevodoviek a bude v ňom vyrábať prevodovky Getrag PowerShift a motocyklové prevodovky. Ide o prvú prevádzku nezávislého celosvetového výrobcu prevodoviek, ktorá bude produkovať dvojspojkové prevodovky novou technológiou Getrag PowerShift - 110 tisíc kusov prevodoviek a 100 tisíc kusov motocyklových prevodoviek ročne 450 zamestnancov. Výrobná kapacita by sa do roku 2010 mala zdvojnásobiť a počet zamestnacov vzrásť o ďalších 300.

Tržby z predaja závodov Getrag Corporate Group by sa vďaka tejto technologickej novinke mali zvýšiť z minuloročných 2,4 miliardy eúr (čo je asi 79,2 miliardy korún) na takmer päť miliárd eúr (približne 165 miliárd korún). Odberateľmi prevodoviek z Kechneca budú automobilky Mitsubishi (Lancer Evo X), Ford (Ford Focus) a Volvo (Volvo 50) a výrobcovia motoriek BMW a Harley Davidson. Vstupné materiály z hliníka a plechu bude GFT odoberať z Nemecka, Talianska, Poľska i z Maďarska. Náklady na výstavbu závodu boli 250 miliónov eúr (8,25 miliardy korún), od vlády SR dostal investor investičné stimuly 54,5 milióna eúr (približne 1,8 miliardy korún), z ktorých zhruba 40 miliónov eúr použil na výstavbu závodu, približne milión eúr (asi 33 miliónov korún) na vzdelávanie zamestnancov a zvyšok budú daňové úľavy.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...