KONTAKT  |    _eng _sk

Prevzali sme Národnú cenu SR za kvalitu 2010
           Pridané: 08.11.2010
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 23/2010

Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu 2010 patrí spoločnosti U. S. Steel Košice. Cenu za víťazstvo v súťaži v kategórii A1 (organizácie vyrábajúce výrobky nad 251 zamestnancov) si v pondelok 8. novembra v Historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky z rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča prevzal prezident U. S. Steel Košice George F. Babcoke.

"Tento druh ocenenia je pre nás veľmi dôležitý, lebo zákazníkom ukazuje, že naša spoločnosť pokračuje v neustálom zlepšovaní kvality procesov a upevňovaní disciplíny v systéme riadenia," konštatoval prezident USSK na margo ceny, ktorú firma počas svojho desaťročného pôsobenia na Slovensku získala aj v roku 2002.

Oceliarska spoločnosť sa v súťaži prezentovala ako organizácia s dlhodobo úspešným a vyspelým systémom manažérstva kvality, overeným praktickými výsledkami podnikania a potvrdeným viacerými certifikátmi manažérstva kvality a environmentu. Zároveň ukázala, že bezpečnosť, zodpovednosť k životnému prostrediu, vysoká kvalita výrobkov a služieb, poskytovanie vynikajúcich služieb zákazníkom a partnerom, nízka nákladovosť a vysoká produktivita sú trvalými hodnotami firmy a pomáhajú jej kontinuálne sa zlepšovať. Model výnimočnosti EFQM, ktorý oceliarska spoločnosť v rámci súťaže pred ôsmimi rokmi úspešne implementovala a plánuje ho využívať aj v ďalšom období, je vynikajúcim nástrojom v ďalšom sebahodnotení a pri porovnávaní sa s ostatnými vyspelými organizáciami v rámci Európskej ceny za kvalitu.

Úspech v súťaži je podľa slov Georga F. Babcoka pre manažérov a zamestnancov spoločnosti veľkou poctou a inšpiráciou, uznaním ich úsilia a výsledkov.

Súťaž Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu, ktorú organizuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky, je zameraná na zvyšovanie záujmu firiem a organizácií o také formy manažérstva kvality, ktoré napomáhajú rozvoju podnikateľského prostredia i prostredia verejnej správy v Slovenskej republike. Zvyšovanie povedomia o manažérstve kvality je jednou z primárnych úloh Národného programu kvality SR na roky 2009 - 2012.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu