KONTAKT  |    _eng _sk

Pribudne squash alebo bowling?
           Pridané: 14.06.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 24/2004

Letná olympiáda zamestnancov U. S. Steel Košice 3. - 4. septembra 2004

Caban

Už po štrnástykrát sa bude v dňoch 3. a 4. septembra 2004 konať Letná olympiáda zamestnancov U. S. Steel Košice. Každým rokom robia organizátori športové súťaže atraktívnejšie a príťažlivejšie a pre olympionikov nečakane vždy pripravia nejaké milé prekvapenia. O tom, o aké zmeny a aktivity v tomto ročníku ide, sme hovorili s predsedom organizačného výboru Jánom Cabanom (na snímke):

Ešte v roku 1990 sme sa vrátili k športovým aktivitám z bývalej éry VSŽ a športovými hrami Industrie sme nadviazali na letné olympiády pracujúcich. Vtedy sa súťažilo v úplne iných športových disciplínach - v cezpoľnom behu, v skoku do diaľky, v streľbe zo vzduchovky, hode granátom, skoku z miesta. Zápolili nielen dospelí, ale aj deti. Boli to vlastne návraty k prírode, na ktoré sú celkom príjemné spomienky. Nároky na zdravé súťaženie však rástli, preto aj z roka na rok pribúdali nové športové odvetvia. A ešte stále pribúdajú.

· Môžu teda naši športovci očakávať nejaké ďalšie prekvapenie?
V posledných ročníkoch sme k tradičným športom v malom futbale, volejbale, nohejbale, stolnom tenise a kolkoch postupne pribrali softbal, beh na 10 km, preteky v cyklistike a tenisovú súťaž v štvorhre. Vlaňajší mimoriadny záujem o tenis jednoznačne potvrdil, že sa uberáme správnym smerom. Zatiaľ sme odmietli ponuku zaradiť medzi športy našej olympiády plážový volejbal a dáme zrejme prednosť jednému z dvoch nových športov, ktorý si naši mladší zamestnanci obľúbili, a to squashu alebo bowlingu.

· Zmení sa niečo počas sprievodných akcií olympiády?
Keď sme s novou koncepciou letnej olympiády v roku 1990 začínali, náš ceremoniál bol veľmi skromný, krátky. Nástup, príhovor a rozchod. Postupne sme prešli na kultúrnejší ceremoniál, do programu sme zaradili vztyčovanie vlajok, olympijský sľub pretekárov, zapálenie ohňa i kultúrne vystúpenie pozvaných súborov. Začínali sme s folklórom v podaní členov súboru Jahodná, potom sme priniesli ukážky country tancov a vlani sa nám predstavili tanečníci s írskymi tancami. V uplynulom roku sme v rámci otváracieho ceremoniálu "obliekli" všetkých účastníkov do jednotných tričiek a celý priestor oživili balónmi. V tomto roku pripravujeme tiež niečo nové, ale réžia i program slávnostného otváracieho I záverečného ceremoniálu sa ešte len tvoria.

· Je možné si uplynulé olympiády pozrieť na videu, alebo mate z týchto podujatí nejaký archív?
Aj na to sme postupne mysleli. Najprv sme naše zimné i letné olympiády zdokumentovali len fotograficky a máme zo všetkých ročníkov fotoalbumy. V posledných rokoch sme športové súťaže, či v zime alebo v lete, natočili aj na video.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...