Vyhľadávanie:

Pribudnú basketbal a bowling

Pribudnú basketbal a bowling

Športový kalendár na rok 2005

Okrem tradičných letných a zimných olympiád organizuje útvar riaditeľa pre Personálny servis a vzdelávanie U. S. Steel Košice pre našich zamestnancov aj športové súťaže a turnaje v jednotlivých druhoch športu. O tituly majstrov každoročne bojujú nielen jednotlivci, ale aj kolektívy. O pripravovaných akciách a podujatiach pre našich rekreačných športovcov na budúci rok, sme hovorili so zodpovedným manažérom pre športovú činnosť v našej spoločnosti Jánom Margitom:

· Kto odštartuje budúcoročný športový maratón už v januári?
Skutočne pestrý športový kalendár v roku 2005 odštartujú hokejisti. Ich šampionát bude trvať od 13. januára až do 15. februára. Hokejové majstrovstvá organizujeme, podobne ako vlani, v rámci IX. ročníka Zimnej olympiády. Spolu 10 mužstiev bude bojovať najprv v dvoch skupinách, z ktorých prvé dva tímy postúpia do semifinále. Rozpis zápasov prinesieme v prvom týždni budúceho roka. Pripomínam len, že zimná olympiáda sa uskutoční pre bežecké lyžovanie 12. februára a pre zjazdové lyžovanie a snowboard 19. februára. Informácie o pripravovanej zimnej olympiáde poskytneme našim olympionikom z U. S. Steel Košice neskôr.

· Čo bude nasledovať po hokeji?
Koncom januára sa k slovu dostanú aj futbalisti, pre ktorých pripravujeme na sobotu 22. 1. 2005 Novoročný halový turnaj o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice. V turnaji počítame s mužstvami podľa členenia: Expatriates, Vedenie spoločnosti, Prvovýroba (mužstvo zložené z hráčov z DZ Koksovňa, Vysoké pece a Oceliareň), Valcovne a Zušľachťovne (DZ TVa, SVa, Expedícia a Zušľachťovne), Druhovýroba a podpora výroby (DZ ZHD, Energetika a Doprava) a Údržba (DZ Elektro, Mechanika a Špeciálna údržba). Hrať sa bude v hádzanárskej hale na Alejovej ulici. Vo februári bude spomínaná zimná olympiáda a na marec sme naplánovali stolnotenisový turnaj o majstra U. S. Steel Košice.

· Pribudnú v budúcom roku aj niektoré nové športy?
V snahe zapojiť širokú verejnosť do športovania po prvý raz zorganizujeme už v apríli súťaž v bowlingu. Pri voľbe tohto športu sme vychádzali z toho, že medzi našimi zamestnancami je veľký záujem nielen o kolky, ale aj o bowling. Presvedčili sme sa o tom na letnej olympiáde pri súťaži v kolkoch. Aby sme v priebehu dvoch dní na letnej olympiáde bez problémov zvládli aj kolkársku súťaž a aj súťaž v bowlingu, musíme preveriť koľko ľudí má záujem o tento nový šport. Od polovice mája až do 12. júna sa uskutočnia futbalové majstrovstvá a hneď o týždeň neskôr sa bude konať tenisový turnaj manažérov v štvorhre. No a na prvý septembrový víkend je naplánovaná letná olympiáda.

· Ako to vyzerá na záver roka?
V októbri by sme chceli opäť zaradiť nový šport a tým je basketbal. Tento šport má v železiarňach medzi zamestnancami dlhoročnú tradíciu a ako ukázal prieskum, o basketbal je záujem. Preto oznamujem už teraz všetkým zodpovedným členom za šport v závodoch a útvaroch, aby pracovali na výbere hráčov, pripravovali a zohrávali mužstvá. Chceme totiž, aby sa prvý ročník turnaja o majstra uskutočnil na vysokej športovej úrovni. V novembri sa už tradične uskutoční šachový turnaj.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...