Vyhľadávanie:

Príde aj finalista Gamonal

Príde aj finalista Gamonal

V sobotu 8. mája začína kvalifikácia II. ročníka tenisového turnaja Challenger Steelers Cup

Steelers Cup
O challengerovom turnaji Steelers Cup, ktorý sa bude konať 10.-16. mája 2004 novinárov informovali zľava Branislav Stankovič, Anton Jura a Ján Bača.

Podobne, ako vlani v takomto čase, aj v tomto roku sa začiatkom mája uskutoční v Košiciach tenisový turnaj mužov Challenger Steelers Cup, ktorý organizuje spoločnosť TeniSta s. r. o., Hlavným generálnym partnerom podujatia je U. S. Steel Košice.

O II. ročníku challengerového turnaja informovali novinárov na tlačovej konferencii viceprezident pre strategické implementácie U. S. Steel Košice Anton Jura, riaditeľ turnaja Branislav Stankovič a riaditeľ pre Vonkajšie vzťahy Ján Bača.

"Vlani sme výrazne podporili premiérový ročník tohto podujatia, ktorým sme sa rozhodli znova oživiť zašlú minulosť challengerových turnajov v Košiciach", povedal na úvod viceprezident A. Jura a pokračoval: "Snažíme sa nadviazať na predchádzajúcu tradíciu a vrátiť tenis na primeranú úroveň zodpovedajúcim podmienkam, čo sa nám už vlani podarilo. Dotácia je na tej istej úrovni, teda 25 tisíc euro ako v minulom ročníku. Zatiaľ sme neuvažovali o zvýšení dotácie, pretože potom by sa mal turnaj presunúť do inej kategórie a hrať by sa muselo aj v inom termíne."

Tohtoročný Steelers Cup sa uskutoční v dňoch 10.-16. mája 2004, ale celé podujatie sa začne už v sobotu 8. mája kvalifikáciou, ktorá potrvá dva dni. Z nej postúpia do hlavnej súťaže, v ktorej bude 32 hráčov, štyria najlepší. Známych je už 22 hráčov z rebríčka ATP tour, štyria budú kvalifikanti a ďalšie miesta obsadia hráči, ktorým sa ujdú tzv. divoké karty.

"Sme radi, že náš turnaj si našiel pevné miesto v kalendári ATP, o čom svedčí aj záujem mnohých svetových tenistov, ktorí sa ma pýtali, či sa aj v tomto roku bude turnaj konať, lebo vlani boli s jeho úrovňou v Košiciach veľmi spokojní," začal svoju informáciu B. Stankovič a dodal: "Nič sa však nemení na skutočnosti, že košickému turnaju pribudol v tom istom termíne ďalší challengerový turnaj v Ríme a ďalšie sú v Uzbekistane a v USA. Oveľa väčším konkurentom je Záhreb, kde sa koná turnaj s dotáciou 50 tisíc eúr, ale i napriek tomu sa zídu v Košiciach skvelí hráči. Z prvej stovky rebríčka ATP to bude Popp z Nemecka, ktorý je na 85. mieste, ďalej jeho krajan Behrend. Podstatnú časť tvoria tenisti z druhej stovky, medzi ktorých patria traja výborní Česi Zíb, Tabara a Vaněk, ako aj daviscupový reprezentant z Fínska Ketola. Príde aj vlaňajší finalista z Chile Gamonal a kvalitný tenis určite ukážu aj Belgičan Norman, Francúz De Chaunac, Rakúšania Peya a Koellerer i Tipsarevič zo Srbska a Čiernej Hory, ktorý štartoval na turnaji v Košiciach aj vlani. Víťazný Vassallo z uplynulého ročníka turnaja dá zrejme prednosť turnaju v Ríme. Zo slovenských hráčov má zatiaľ istú účasť len Mertiňák, kým Hrbatý má hrať v tom čase ako hráč z prvej päťdesiatky ATP na turnaji v Hamburgu. Ďalší z reprezentantov Beck nie je veľkým prívržencom antuky a Kučera sa ešte nerozhodol, kde bude štartovať. Keby prišiel do Košíc, mám pre neho voľnú kartu, takže uvidíme."

Organizátori rozdelia v dvojhre 18 750 eúr, vo štvorhre 6 250 eúr. Víťaz v dvohre si z Košíc odnesie 3575 eúr a získa 50 bodov do hodnotenia v rebríčku ATP. Víťazi štvorhry dostanú 1530 eúr. Hlavným rozhodcom turnaja bude Carlos Sanchez z Portugalska. Počas celého turnaja sú pripravené zaujímavé sprievodné podujatia a v sobotu sa uskutoční turnaj VIP pre známe tenisové osobnosti, sponzorov, manažérov a obchodných partnerov U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...