V Košiciach ďalší maratón

Rok čo rok si vytrvalci pripomínajú tragickú udalosť, keď pri tréningu v našich veľhorách tragicky zahynul Štefan Seman. Na pamiatku tohto vytrvalca z U. S. Steel Košice zorganizovali maratónsky beh na Furči.

Na štart 1. ročníka Furčianskeho maratónu, ktorý sa bežal ako Memoriál Štefana Semana, sa postavilo 60 maratóncov. V rámci tohto maratónu odbehlo netradične 14 dvojíc štafetový beh. To znamená, že každý z dvojice zabehol len polmaratónsku trať, časy sa spočítali a víťazom sa stala dvojica s najlepším časom.

Boli to Milan Ondričko (Strážske, čas 1:16:42 h.) a Karol Labaš (Geoma Košice, 1:22:41 h.), ktorí mali výsledný čas 2:39:23 h. Na 2. mieste sa umiestnili bežci z nášho BK Steel Košice bratia Peter (1:25:32 h.) a Pavel (1:35:58 h.) Korotvičkovci s časom 3:01:30 h. a 3. miesto obsadila dvojica František Smriga (BK Steel Košice, 1:30:05 h.), Marek Takáč (Košice, 1:32:35 h.).

Na štafetovom behu sa z nášho BK Steel Košice tiež zúčastnili manželia Tiszoví, Milan Lacko, Michal Krivák, Róbert Rusnák a Imrich Pástor. V klasickom maratóne štartovalo 32 vytrvalcov, z nich si najlepšie počínal Lindvai (PBaH Košice), ktorý vyhral v čase 2:43:24 h. Na 2. mieste skončil Tatrai (MK Košice) 2:52:46 h. a 3. miesto obsadil Kandra (BK Steel Košice) 3:09: 40 h. Umiestnenie ďalších maratóncov: 4. Horný 3:12:30 h., 9. Kiš 3:24:21 h., 10. Semanko 3:24:21 h., 11. Seman 3:26:12 h., 15. Krivda 3:35:28 h., 16. Mako 3:37:50 h., 19. Vrábeľ 3:45:15 h., 24. Saksa 3:56:24