KONTAKT  |    _eng _sk

Príde aj vlaňajší víťaz Hidalgo
           Pridané: 23.05.2011
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 11/2011

V dňoch 4. - 11. júna sa v tenisovom areáli na Aničke uskutoční 9. ročník tenisového turnaja Košice Open 2011

Po roku sa v Košiciach opäť zíde tenisová elita na challengerovom turnaji mužov. V sobotu a v nedeľu 4.- 5. júna sa bude hrať najprv kvalifikácia do hlavnej súťaže, ktorá sa potom začne v pondelok 6. júna na dvorcoch tenisového areálu Anička a potrvá celý týždeň. Finále dvojhry i štvorhry bude v sobotu 11. júna 2011 so začiatkom o 14. hodine. Organizátorom potvrdilo pozvanie osem bývalých tenistov z najlepšej stovky svetového rebríčka, čo určite bude zárukou kvalitného tenisu. Je medzi nimi aj vlaňajší víťaz košického turnaja Španiel Ruben Ramirez Hidalgo, ktorý by mal byť najvyššie nasadený. Okrem neho sa v hlavnej súťaži predstavia Argentínčania Eduardo Schwank a Brian Dabul, Nemec Simon Greul, Čech Ivo Minář, Rumun Victor Crivoi, Portugalčan Rui Machado. Najväčším ťahákom pre košických fanúšikov bude bývalý dvanásty najlepší hráč sveta, dlhoročný reprezentant Dominik Hrbatý. O jeho angažovaní na turnaj do Košíc nám osvedčený šéf organizátorov Branislav Stankovič povedal: "Aj keď sa Dominik Hrbatý už oficiálne vzdal aktívnej činnosti, teší nás, že prijal pozvanie a voľnú kartu. Jeho účasť určite podporí kvalitný tenis, veď roky patril k najlepším tenistom a ešte stále to vie. Síce už nechodí hrať na turnaje, do Košíc rád príde, navyše do dražby, ktorá sa bude konať v piatok 10. júna, venuje svoju raketu."

Zo slovenských reprezentantov bude na tenisových dvorcoch v Košiciach určite chýbať zranený Martin Kližan, ale v hlavnej súťaži budú hrať mladí nádejní tenisti Andrej Martin (177. hráč na svete), Miloš Mečíř mladší a Marko Daniš. Z kvalifikácie budú mať šancu postúpiť aj Marek Semjan, Pavol Červenák a Ivo Klec.

Turnaj, ktorého jedným z reklamných partnerov je U. S. Steel Košice, bude dotovaný sumou 30 000 eur. Podobne ako po iné roky, aj teraz organizátori pripravia detské kurty, na ktorých si pozvané deti z Detského domova v Podolínci, ale aj iní mladí adepti tohto športu, budú môcť zahrať s riaditeľom turnaja, bývalým reprezentantom a olympijským víťazom Miloslavom Mečířom a Janettou Husárovou. Vstupné bude dobrovoľné a výťažok z neho, ako aj z dražby na VIP večierku, obohatí charitatívnu finančnú zbierku pre Detskú nemocnicu v Košiciach.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu