Vyhľadávanie:

Prídu majstri sveta

Prídu majstri sveta

Hokejový koncert v Košiciach

Na zimnom štadióne v Čermeli, kde hrávajú svoje extraligové zápasy hokejisti HC Košice, sa uskutoční Hokejový koncert. V piatok 12. marca 2004 o 17.00 hodine tam zohrajú zápas Výber majstrov sveta - Košice, ktorého reklamným partnerom je aj U. S. Steel Košice.

Na tomto priateľskom stretnutí sa zíde množstvo veľkých hokejových hviezd, medzi nimi aj Vincent Lukáč. Tento banícky inžinier bol dlhé roky ligovým hráčom VSŽ Košice, neskôr Dukly Jihlava, SC Rosenheim, WEV Viedeň, škótskeho celku Kirklady, Streethamu Londýn a glen Rothers Glasgow. Potom sa dal na trénersku dráhu. Dvakrát štartoval na ZOH, a to v rokoch 1980 v Lake Placid a v roku 1984 v Sarajeve. V Lake Placid skončili československí reprezentanti na 5. mieste a v Sarajeve získali za 2. miesto strieborné medaily. Je dvojnásobným majstrom sveta z rokov 1977 a 1985, na MS v rokoch 1982 a 1983 získal striebro. V prvej polovici 80-tych rokov patrila útočná formácia V. Lukáč - Rusnák - Liba k najlepším v Európe.

"Čo hral útok Lukáč - Rusnák - Liba v Sarajeve, to vidieť málokedy. Hrali svetový hokej a prispeli veľkou mierou k olympijskému úspechu," povedal vtedy pri hodnotení olympiády reprezentačný tréner L. Bukač.

Na spomínaný Hokejový koncert 12. marca v tíme Výberu majstrov sveta účasť predbežne prisľúbili slávni svetoví hokejisti bývalého Sovietskeho zväzu, dvojnásobní olympijskí víťazi a niekoľkonásobní majstri sveta Fetisov, Makarov, Krutov, ako aj bývalí československí reprezentanti, olympijskí víťazi a majstri sveta brankári Holeček a Králik, hráči Richter, Hrdina, Golonka, Hlinka, Martinec, Černík, Šejba, Rusnák, Chalupa, Svoboda a ďalšie hokejové legendy. V tíme Košíc by mali nastúpiť bratia Vincenta Lukáča Imrich a Jozef, brankár Svitana a hráči Liba, Brunclík, Slanina, Bakoš, Juraj Bondra, Šterbák, Šándrik, Faith, Štefanovič, Vodila, Svitek a na lavičke by sa mal objaviť aj tréner Ferenc.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...