KONTAKT  |    _eng _sk

Príprava na novú sezónu s množstvom zmien
           Pridané: 14.07.2021
Autor: -ak-
Kategória: 07/2021

Hokej v Košiciach bude v nasledujúcom ročníku oslavovať významné jubileum – storočnicu. Očakávania fanúšikov a realizačného tímu sú obrovské, túžba po slušnom výsledku ešte väčšia.

Najväčšou novinkou v rámci príprav na novú sezónu HC Košice je dvojica fínskych trénerov Kalle Kaskinen a Timo Saarikoski. Klub tak povedú historicky prví škandinávski tréneri s bohatými trénerskými skúsenosťami.

„Pre úspešné fungovanie A-tímu v Košiciach sú kľúčoví kvalitní a skúsení tréneri, ktorí dokážu poskladať silný tím s útočným prejavom, ktorým sa chceme v budúcej sezóne prezentovať. Fínska trénerská škola patrí k tým najlepším a vďaka skúsenostiam Kalleho a Tima aj z mládežníckych kategórií a reprezentačných tímov Fínska sa nám podarí preniesť jej prvky taktiež do tréningového procesu mládeže. Noví tréneri v spolupráci s Gabim Spilarom dostali za úlohu vyskladať konkurencieschopný tím,“ informoval prezident HC Košice Július Lang.

Dobrou správou je, že kapitán tímu Michal Chovan naďalej zostáva v  Košiciach. Kreatívny útočník a nezištný nahrávač odohral v uplynulej sezóne 49 zápasov, v ktorých asistoval pri 44 góloch a 12 kúskov sám vsietil. Košický hokejový klub sa dohodol na predĺžení spolupráce aj s Martinom Réwayom, Pavelom Klhůfekom, Adamom Lapšanským a Martinom Bellušom. Do Košíc sa vracia 5-násobný majster Slovenska Marek Bartánus ako aj Marek Slovák.

Po sezóne v drese Kladna sa do klubu vracia aj 27-ročný brankár Andrej Košarišťan. Obranu vystuží 28-ročný Kanaďan so skúsenosťami zo zámorských líg i EBEL ligy Kevin Tansey ako aj 29-ročný americký obranca so skúsenosťami z AHL a ECHL Colton Saucerman.  Ďalšou zahraničnou posilou oceliarov pred budúcou sezónou sa stal 27-ročný odchovanec CSKA Moskva Vadim Pereskokov, ktorý má na konte viac ako 80 zápasov v KHL. Káder posilní aj jeden z hlavných strojcov zvolenského úspechu - center Allan McPherson.  S klubom sa dohodol aj Patrik Rogoň, Ladislav Romančík a po dvoch rokoch sa do Košíc vracia Edo Šedivý.

V drese Oceliarov budú i v nasledujúcej sezóne nastupovať Oliver Jokeľ, Radek Deyl, Jakub Cibák, Matúš Havrila, Juraj Milý, Miroslav Novota, Jakub Demek, Patrik Frič, Andrej Kiss, Samuel Nagy, Matej Jacko, Lukáš Vaculík.

Hokejisti HC Košice v rámci prípravy na novú sezónu absolvujú v dňoch 8. - 16. 8. sústredenie v rakúskom Salzburgu, ktorého súčasťou bude aj dobre obsadený turnaj v Kitzbüheli pod názvom Red Bulls Salute. Oceliari si zmerajú sily s nemeckým tímom EHC Red Bull Mníchov. Druhou dvojičkou turnaja sú český vicemajster Bílí Tygři Liberec a EC Red Bull Salzburg. Víťazi prvých zápasov sa následne stretnú vo finále, porazení si zahrajú o 3. miesto.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...