Vyhľadávanie:

Prispeli sme k rozvoju múzejníctva

Prispeli sme k rozvoju múzejníctva

Medzi podporovateľmi SNM - Spišského múzea aj spoločnosť U. S. Steel Košice

Slovenské národné múzeum (SNM) - Spišské múzeum v Levoči ocenilo spoločnosť U. S. Steel Košice výročnou cenou Benefactor Musaei Scepusiensis za rok 2007. Za košickú oceliareň ju prevzal viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák v sobotu, 5. januára, spolu s ďalšími priaznivcami a podporovateľmi na Trojkráľovom večere v priestoroch historickej radnice v Levoči.

Ako informovala agentúra TASR, cenu udelilo múzeum po druhý raz a patrí osobnostiam a organizáciám, ktoré výrazným spôsobom prispeli k jeho rozvoju alebo k rozvoju slovenského múzejníctva. Riaditeľka Spišského múzea v Levoči Mária Novotná pri odovzdávaní cien uviedla, že chcú tým vzbudiť záujem odbornej i laickej verejnosti o múzeum všeobecne, jeho poslanie a smerovanie do budúcnosti i podporiť jeho aktivity v akejkoľvek podobe. Spoločnosť U. S. Steel Košice získala cenu za sponzorskú podporu projektov SNM - Spišského múzea v Levoči.

Viceprezident M. Pitorák pre Oceľ východu pripomenul, že ocenenie pre U. S. Steel Košice schválila Vedecká rada múzea za podporu projektu Súhradnice - medzinárodnej konferencie hradov a zámkov na Spiši.

"Na tejto konferencii v minulom roku som na Spišskom hrade stretol mnoho návštevníkov aj zo zahraničia, ktorí mohli obdivovať tento krásny kus Slovenska a zvlášť tento historický skvost. Ocenením Spišského múzea v Levoči som bol milo prekvapený. Vycítil som, že Spišské múzeum si váži pomoc, ktorú mu poskytujú sponzori. Napriek tomu, že z našej strany to nebola veľmi vysoká suma, pomohla múzeu, aby si zabezpečilo tlač propagačných materiálov súvisiacich s konferenciou, ktoré sa stretli s veľmi dobrým ohlasom," povedal viceprezident Pitorák.

SNM - Spišské múzeum v Levoči oslávilo vlani 130. výročie otvorenia. V meste má tri expozície, vrátane Domu Majstra Pavla a spravuje aj Spišský hrad, najväčší v strednej Európe. Vlani navštívilo muzeálne expozície 197 tisíc ľudí.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...