KONTAKT  |    _eng _sk

Program Spoločne pre región 2023 podporí komunitné projekty na východe Slovenska sumou 30 000 eur
           Pridané: 12.12.2022
Autor: U. S. Steel Košice
Kategória: Komunita

Košice, 12. december 2022 – Oceliarska spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. dnes otvorila 16. ročník grantového programu Spoločne pre región 2023. Ten je určený na podporu lokálnych komunitných projektov s aktívnym zapojením obyvateľov, vrátane zamestnancov U. S. Steel Košice. Mimovládne neziskové organizácie a miestne samosprávy z košického a prešovského kraja sa môžu uchádzať o grant vo výške 3 000 eur na projekty v štyroch oblastiach. Podporené môžu byť aktivity zvyšujúce bezpečnosť vo všetkých oblastiach života, ochrana životného prostredia, zachovanie kultúrneho dedičstva, ako aj rozvojové aktivity pre deti a mládež. Vítané sú udržateľné riešenia realizované v partnerstve organizácií z viacerých sektorov.

Celkovo sa v programe na podporu komunitných projektov rozdelí 30 000 eur. Výzva s kritériami programu, formulár žiadosti a všetky povinné prílohy sú dostupné na webe U. S. Steel Košice. Žiadosti o podporu je možné zasielať do 13. februára 2023.

Prezident U. S. Steel Košice James Bruno hovorí: „Prostredníctvom tohto programu dávame pomocnú ruku tým, ktorým rovnako ako nám záleží na tomto regióne a sú ochotní pre jeho rozvoj niečo urobiť. Motivované a angažované komunity dokážu priniesť pozitívne riešenia pre život ľudí v regióne. Obzvlášť si cením, že mnoho rokov sa ako dobrovoľníci alebo organizátori komunitného života v rôznych oblastiach zapájajú aj naši zamestnanci.“

V programe Spoločne pre región bolo od jeho vzniku podporených už 130 komunitných projektov celkovou sumou prevyšujúcou 324 400 eur. V ročníku 2022 granty prispeli k revitalizácii detských ihrísk v obci Poľov a Belža, jazdeckého areálu v obci Silická Brezová i komunitnej zóny v obci Lúčka. Zdravotne znevýhodnené deti zase mohli robiť pokroky so psím terapeutom. Cieľom ďalších projektov bolo zapojiť deti zo sociálne znevýhodneného prostredia do environmentálnych a tvorivých aktivít a naučiť ich zmysluplne tráviť voľný čas.

- KONIEC -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača, hovorca
U. S. Steel Košice
tel.: +421 55 673 4618

jbaca@sk.uss.com

 

U. S. Steel Košice, s.r.o. je najväčšia hutnícka spoločnosť na Slovensku a zároveň popredný zodpovedný firemný a komunitný partner. Systematicky prispieva k rozvoju regiónu, v ktorom podniká a kde žijú jeho zamestnanci. Robí tak od svojho založenia v roku 2000 prostredníctvom podpory detských a mládežníckych aktivít, zdravotnej a sociálnej starostlivosti, športu, environmentálnych a vzdelávacích programov, projektov pomáhajúcich pri zachovaní kultúrnej identity regiónu, či zaoberajúcich sa zvyšovaním bezpečnosti pri práci i v každodennom živote. U. S. Steel Košice podporuje svojich aktívnych zamestnancov, váži si ich štedrosť pri firemných zbierkach na verejnoprospešné účely a rozvíja ich dobrovoľnícku prácu v prospech komunity. Viac informácií na www.usske.sk

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...