KONTAKT  |    _eng _sk

Prológ bude na Aničke
           Pridané: 14.06.2004
Autor: Text a foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 24/2004

V Košiciach sa uskutoční jubilejný 30. ročník automobilovej súťaže Rally Košice

Tlačovka
O pripravovanej Rally Košice informoval novinárov na tlačovej konferencii riaditeľ pretekov Peter Szczeczina (vľavo). Vedľa neho vedúci tlačového strediska Ladislav Antoži.

V závere tohto týždňa sa pozornosť priaznivcov automobilového športu opäť sústredí na súťažné vozidlá so štartovnými číslami. Ich motory budú tri dni burácať ulicami Košíc i mestami a obcami východoslovenského regiónu. V dňoch 18. - 20. júna 2004 sa uskutoční jubilejný 30. ročník Rally Košice, ktorý je zaradený do FIA Európskeho pohára - východ, FIA zóny strednej Európy, majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára. Spolu 62 prihlásených posádok bude teda mať od piatku do nedele o čo bojovať.

Trojdňové podujatie začne v piatok 18. júna od 15.30 h. bohatým kultúrnym programom pred hotelom Slovan, kde sa v priestore štartu na Hlavnej ulici predstavia okrem hudobných skupín aj vozidlá súťažných posádok Fabia Cupu, ďalej vozidlá spoločnosti Tempus a Eurobus. O 18.00 h. sa uskutoční slávnostný štart a úvodný prológ v areáli na Aničke, kde postupne všetky vozidlá odštartujú na 2 km okruh, ktorý absolvujú trikrát. "Som rád, že podobne ako v minulosti, aj v tomto roku organizujeme tieto preteky, a to najmä vďaka hlavnému reklamnému partnerovi spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá nám opäť podala pomocnú ruku," povedal v úvode svojho vystúpenia na tlačovej konferencii riaditeľ pretekov Peter Szczeczina a upresnil ďalší program rally.

"Po prológu bude súťaž pokračovať prvou etapou v sobotu so štartom o 8.00 h., ktorej trať je orientovaná na východ od Košíc. V tejto etape je 9 RS (rýchlostných skúšok) z rôznym povrchom trate, a to RS v Slanci, divácky veľmi obľúbená RS v Herľanoch a zaujímavou je tiež RS v Zamutove. V nedeľu odštartujú súťažné posádky o 7.30 h. do druhej etapy, ktorá je orientovaná na sever od Košíc. Aj tu čakajú na jazdcov náročné rýchlostné skúšky na Bankove, okolo Ružína i v obci Ľubovec. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien sa uskutoční v nedeľu od 19.00 h. pred hotelom Slovan na štartovej rampe. Spolu s naším hlavným reklamným partnerom chceme v prvý deň súťaže pozvať deti z detských domovov, aby mali možnosť zblízka si pozrieť pretekárske autá, zúčastnia sa kultúrneho programu i autogramiády a napokon budú mať možnosť okúsiť atmosféru automobilových pretekov."

Trať obidvoch etáp má dĺžku 747,25 km, z toho 205 km tvorí 17 rýchlostných skúšok. So štartovným číslom 1 by mal odštartovať jazdec Tibor Cserhalmi, ktorý v posledných dvoch ročníkoch po sebe v Košiciach zvíťazil. Má teda na dosah zisk putovného pohára do trvalého vlastníctva. Vlani obsadil prvú priečku v absolútnom poradí so spolujazdcom Krajňákom a v roku 2002 s Bodnárom. Na trati mu bude veľkým súperom Poliak Leszek Kuzaj, ktorému sa v tomto roku v automobilových pretekoch darí, ale do konečného hodnotenia budú chcieť určite prehovoriť aj István Radó z Maďarska i Košičan Vladimír Palko.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...