KONTAKT  |    _eng _sk

Prvým strelcom bol Kmiť
           Pridané: 17.09.2007
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 37/2007

Hokejisti HC Košice začali extraligu víťazstvom nad mužstvom Slovensko 20

V piatok uplynulého týždňa sa zápasmi úvodného kola začala nová sezóna hokejovej Slovnaft extraligy ročníka 2007/2008. Košičania mali na úvod výhodu domáceho ľadu v súboji s nováčikom najvyššej hokejovej súťaže, reprezentačným celkom Slovenska do 20 rokov. V premiére obstáli, hoci na prvé víťazstvo 3:1 sa pred vlastnými fanúšikmi v Steel Aréne dosť natrápili.

Zverenci trénera Jána Šterbáka sa do očakávaného tlaku v prvej tretine nedostali, a to aj vďaka tomu, že mladí hokejisti Slovenska kládli nášmu tímu tuhý odpor, navyše im veľmi dobre zachytal brankár Hudáček. O víťazstve rozhodli hokejisti HC Košice v úvode druhej tretiny, keď najprv v presilovke streliť Kmiť zblízka prvý gól železiarov v novej sezóne. O 69 sekúnd na to sa zásluhou Lukáča dostali Košičania do dvojgólového vedenia, ktoré hráčov upokojilo. Definitíva to však nebola, pretože húževnatí, dobre korčuľujúci i dôrazne brániaci hostia stihli ešte pred záverom druhého dejstva znížiť. Nechýbalo veľa a, veru, mohlo dôjsť k prekvapeniu... To preto, že hráči hostí Mikula i Smotrila sa tri razy dostali do brejku, ale voči Lipovskému neuspeli. V záverečnej tretine sa Košičania snažili hrať naďalej v rýchlom tempe, taktickou hrou marili útočné pokusy slovenských mladíkov a pred vlastnú bránku ich nepúšťali. Na druhej strane sa snažili o gólovú poistku, ale v koncovke sa im nedarilo. Jednu šancu predsa len využili, a to sedem sekúnd pred koncom stretnutia strelou po ľade z hokejky Plevu, ktorý spečatil víťazstvo Košíc na 3:1. Kormidelník domáceho kolektívu bol s víťazstvom spokojný. "Na úvod to nebol zlý zápas. Mladý slovenský tím len potvrdil, že jeho hráči majú pohyb. Celoplošne dobre korčuľovali i bránili. Tento kolektív potrápi v extralige ešte nie jedného súpera," zhodnotil v krátkosti zápas v Košiciach tréner Šterbák.

Zdá sa, že extraliga bude v tejto sezóne vyrovnaná, veď tak ako v úvodnom kole aj v druhom sa o víťazstve rozhodlo v dvoch stretnutiach buď v predĺžení alebo po samostatných nájazdoch. Žiaľ, v nedeľu v Žiline takýto osud zastihol aj Košičanov. Hoci nehrali zle a v priebehu tretej tretiny dokonca viedli 2:1, predsa sa domov vrátili bodovo naprázdno. Po tomto zápase bol tréner košického tímu o niečo kritickejší než doma, keď povedal: "K súperovi sme cestovali s cieľom uhrať lepší výsledok, to sa nám však nepodarilo. Po chybe v obrane sme tri minúty pred koncom dostali vyrovnávajúci gól. To by sa nemalo stávať a aj v samostatných nájazdoch musíme byť úspešnejší, jeden gól nestačí." Včera odohrali hokejisti HC Košice na domácom ľade tretie stretnutie s nováčikom z Kežmarku (stretnutie sa skončilo po uzávierke toho vydania Ocele východu), potom sa tri razy po sebe predstavia u súperov v Bratislave, Skalici a v Nitre. Doma ich opäť uvidíme až v nedeľu, 23. septembra, v súboji s Liptovským Mikulášom. Dovtedy musíme veriť, že sa po úspešných výsledkoch udržia v hornej polovici tabuľky.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...