KONTAKT  |    _eng _sk

Realizoval tretinu bezpečnostných opatrení
           Pridané: 15.04.2019
Autor: -zb-
Kategória: Bezpečnosť

Marcový šampión Jaroslav Olejár sa s kolegami stará o kilometre rozvodov

Titul Šampión bezpečnosti za mesiac marec získal majster strojnej údržby vodného hospodárstva a technických plynov z divízneho závodu Energetika Jaroslav Olejár. Poďakovanie vedenia firmy za osobnú angažovanosť, dlhodobé plnenie úloh a neustály záujem o bezpečnosť všetkých kolegov, mu tlmočil generálny manažér pre bezpečnosť a hygienu a REACH Mark Salo.
Celú svoju doterajšiu profesionálnu kariéru od skončenia školy spojil Jaroslav Olejár s hutou. Veľmi dobre ju pozná, preto sa nemožno čudovať, že z 281 úloh, ktoré boli vlani zadané z podnetov zástupcov zamestnancov v divíznom závode Energetika a Ferroenergy s.r.o., bol za realizáciu 89 opatrení zodpovedný práve on. Išlo pritom o opatrenia, ktoré patrili k najnáročnejším po stránke technickej, materiálovej, časovej i priestorovej. Často to boli práce vo výške alebo nad voľnou hĺbkou v prevádzkach kyslikárne, rozvodov médií a vodného hospodárstva.

„So svojimi ľuďmi na energetike spravujeme prevádzky technických plynov a vodného hospodárstva. Máme na starosti cez desať kilometrov potrubných rozvodov. Tam človek vyjde po rebríku na most z jednej strany a zíde z neho dole až po pár desiatkach či stovkách metrov. Na takýchto miestach sa zvyknú nachádzať aj nebezpečné veci. Sme ale naučení, že si musíme dávať pozor - na úniky plynov, na diery v roštoch, na prehnité podlahy, každý z nás môže zakopnúť, buchnúť sa...“ konštatuje Jaroslav Olejár. Veľmi dobre vidí, ako sa za uplynulé roky posúva vnímanie bezpečnosti k lepšiemu. Všetci sa naučili rešpektovať a používať pravidlá bezpečnosti. „Sám som sa veľmi dávno, v prvých rokoch po škole dostal do situácie, keď som mal strach. Prepadol som sa cez jednu podlahu a keby som sa nezachytil, spadol by som pár desiatok metrov. Bol to osobný zážitok, ktorý som si dobre zapamätal. Odvtedy viem, že sa treba radšej dvakrát presvedčiť, či bude pri práci všetko bezpečné.“

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...