Vyhľadávanie:

Rošády by mali výkonnosť stabilizovať

Rošády by mali výkonnosť stabilizovať

Po trojzápasovej sérii na ľade súperov klesol náš majster v extraligovej tabuľke na 4. miesto

V ostatných štyroch kolách sa v šatni úradujúceho majstra HC Košice udiali dosť výrazné rošády. Káder sa pozmenil, keď najprv odišiel do Banskej Bystrice obranca Michal Grman, ktorého nahradila nová posila spod Urpína Marek Kolba a k nemu z farmárskeho tímu Bardejova pribudol Milan Takáč. Z kazašského klubu Usť-Kamenogorsk sa do rodných Košíc vrátil odchovanec Gabriel Spilar a do Trenčína sa z kádra železiarov porúčali útočník Peter Fabuš i obranca Marek Biro. Z Dukly zakotvil v Košiciach obranca Martin Chovan a aby lavína príchodov a odchodov nebola definitívna, v pondelok 5. decembra ukončil hráčsku kariéru v službách HC Košice Marek Vorel. Okrem toho došlo ešte pred zápasom v Trenčíne k zmene kapitána, keď po Petrovi Bartošovi prevzal kapitánsku pásku Miroslav Zálešák.

Týmito rošádami by sa výkonnosť nášho mužstva mala stabilizovať. Ale hráči sa ešte nedostali do správneho varu, lebo v troch stretnutiach na ľade súperov získali z deviatich možných bodov len päť a po 27. kole klesli v tabuľke na štvrtú priečku s odstupom štyroch bodov na vedúcu Skalicu.

Sériu zápasov u súperov síce Košičania začali víťazstvom v Martine, potom však podľahli v Skalici a vzápätí boli úspešní pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne, ale až po samostatných nájazdoch. "Bolo to po prvý raz v tejto sezóne, čo sme si zahrali v predĺžení a o výsledku sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch," povedal po stretnutí strelec rozhodujúceho gólu Michel Miklík a pokračoval: "Začínali domáci a ich hráč Melichárek nášho brankára prekonal. Bartoš chladnokrvne vyrovnal a keď ďalší domáci hráč Tvrdoň proti nášmu brankárovi Hylákovi neuspel, tréner Ihnačák poslal na ľad mňa. Presným zakončením som otočil vývoj série v náš prospech. Po mne domáci Fabuš nedal a tak sme získali cenné dva body."

V najbližších decembrových dňoch sa budú mať fanúšikovia HC na čo tešiť. Až päť zo siedmich plánovaných stretnutí extraligy odohrajú Košičania na domácom ľade v Steel aréne. Včera, 6. decembra, začali sériu štvrtej šestiny základnej časti domácim súbojom s Nitrou a v tomto týždni sa v piatok 9. decembra u nás predstaví Zvolen.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...