KONTAKT  |    _eng _sk

Rozhodlo výberové konanie
           Pridané: 20.06.2011
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 13/2011

Záujem o brigádu vo firme počas leta prevýšil očakávania

Tohtoročný záujem čerstvých absolventov stredných odborných technických škôl o platenú brigádu počas letných prázdnin v spoločnosti U. S. Steel Košice prevýšil očakávania. Ale aj možnosti firmy. Zarobiť si a naučiť sa niečo priamo v hutníckej výrobe mali v pláne bezmála tri stovky mladých ľudí z Košíc i okolia. O tom, ktorí z nich strávia prácou a poznávaním v jednotlivých divíznych závodoch huty dva mesiace, rozhodlo výberové konanie. Trvalo jeden týždeň.

"Letnú platenú brigádu pre študentov stredných odborných technických škôl organizuje úsek generálneho manažéra pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov v súlade s Dohodou o odbornom vzdelávaní a príprave žiakov, ktorú firma uzatvorila so strednými odbornými školami," informoval senior konzultant ľudských zdrojov Miroslav Fedor. "Všetkých záujemcov o brigádu sme pozvali na výberové konanie, ktoré absolvovali koncom mája 2011. O tom, kto sa bude môcť na nej zúčastniť, rozhodla komisia na základe výberových kritérií. Podmienkou bol vek 18 rokov a tiež ukončenie strednej odbornej školy, ktorá je partnerom košickej oceliarne. Išlo najmä o SOŠ Košice-Šaca, Strednú priemyselnú školu hutnícku v Košiciach, SOŠ železničnú Košice, SOŠ technickú Košice, ale aj Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú či Strednú priemyselnú školu strojnícku v Košiciach."

Šancu uspieť mali najmä uchádzači, ktorí si zvolili študijný odbor v súlade s potrebami výrobných závodov huty, dosiahli dobré študijné výsledky, mali za sebou odbornú prax vo firme. Rozhodoval pochopiteľne i dobrý zdravotný stav či platné certifikáty z odborných kurzov.

V najbližších dňoch absolvujú vybraní brigádnici lekárske prehliadky a školenia o ochrane a bezpečnosti pri práci. Nástup je už na budúci týždeň, 1. júla 2011.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...