KONTAKT  |    _eng _sk

Rôznorodé podujatia aj sprievod
           Pridané: 20.08.2021
Autor: -red-
Kategória: 08/2021

Cieľom festivalu je priniesť tému práv LGBT+ ľudí do metropoly východu, otvoriť diskusiu o ich postavení a priniesť rôzne možnosti aj pre ľudí z väčšinovej spoločnosti na oboznámenie sa s každodennými situáciami, ktoré zažívajú. Sprievodné podujatia sú rôznorodé, ako je rôznorodá aj LGBT+ komunita.

Otváracím dňom bude táto sobota, 21. august, keď sa od 16.00 uskutoční viacero koncertov a párty. Vystúpia interpreti a interpretky z Košíc - duo Dennyiah, Vermilion či Baby Bourgeoisie. O večernú zábavu sa postará česká drag show Queeriety. V nedeľu sa bude konať opekačka v areáli U Koňa a večer online diskusia o sociálnej moci v LGBT+ komunite. V pondelok sa o 17.00 uskutoční online diskusia o queer životoch počas komunistického Československa a o 20.30 sa bude v Art Garden Tabačka premietať film Leto 85. V utorok sa program začne o 18.00 divadelným predstavením Smútok v srdci a falafel v placke, umelecký program bude pokračovať o 20.00 literárnym večerom vo Fabrik Space. V stredu sa o 17.00 uskutoční Queer kvíz vo Fabrik Space a diskusia o intersekcionalite v práci mainstreamových ženských organizácií. Štvrtkový program otvorí piknik s príbehmi, ktorý sa uskutoční o 16.00 v priestoroch Kasární Kulturpark. O 18.00 bude pokračovať diskusia o homoparentalite na Dvore Tabačky a večer od 20.00 ukončí Velvet Vogue Night vo veľkej sále Tabačky. V piatok sa o 19.00 na dvore Tabačky uskutoční diskusia o životoch transrodových ľudí a o 21.00 vo Fabrik Space karaoke párty Clutch.

Hlavným dňom  festivalu bude sobota 28.8. Programom v priestoroch Kasární Kulturparku bude sprevádzať košická rodáčka Judita Hansman, vystúpia rôzni interpreti a interpretky - Gitana, Ladies & Genitals, Katka Korček či Lera. Večer otvorí drag show Pinkbus a do rána budú hrať rôzni DJs. Súčasťou sobotňajšieho programu bude od 14.00 sprievod, ktorý vyrazí z Kásarní Kulturparku. V nedeľu týždeň uzavrie ekumenický program v Tabačke, v rámci ktorého sa uskutoční diskusia, premietanie filmu a ekumenická bohoslužba. Na úplný záver, večer o 18.00, predstavia organizátori online dokument o referende za rovnaké manželstvá v Írsku, spolu s diskusiou s vedúcou osobnosťou tohto hnutia.

Všetky podujatia sú zadarmo, bez vstupného a sú prístupné širokej verejnosti. Tak isto aj sprievodu sa môže zúčastniť ktokoľvek, bude dobrovoľná registrácia vopred, ale to len na zaistenie miesta, keďže kapacita Kasární bude obmedzená na 1 000 ľudí.                          

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...