KONTAKT    |   _eng _sk

S energiami je potrebné narábať rozumne
           Pridané: 16.11.2018
Autor: -c-
Kategória: Aktuality

Uskutočnila sa medzinárodná konferencia SlovakiaTech Forum - Expo

Budúcnosti inteligentného priemyslu, integrovanej automatizácii, digitálnej transformácii, energetickým inováciám najmä vo vzťahu k životnému prostrediu, ale aj celému radu ďalších politík so zameraním na vedecký a inovačný potenciál slovenských priemyselných a technologických firiem  bola venovaná medzinárodná konferencia Slovakia­Tech Forum – Expo, ktorá sa konala minulý týždeň 8. a 9. novembra 2018 v Košiciach.

Na podujatí, ktoré sa konalo pod záštitou ministerstva hospodárstva, ministerstva životného prostredia, Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu a Digitálnej koalície, sa o svoje skúsenosti a názory podelili tri desiatky  spíkrov a expertov v oblasti vedy, výskumu, inovácií v priemysle a priemyselných technológiách. Na programe oboch dní bola diskusia o budúcnosti inteligentného priemyslu v podmienkach hospodárstva SR, integrovanej automatizácii a digitálnej transformácia slovenského priemyslu, inováciách v energetike vo vzťahu k udržateľnému životnému prostrediu i budúcnosti práce a vzdelávania vo štvrtej priemyselnej revolúcii.

Aktívnym účastníkom panelovej diskusie, v ktorej sa hovorilo o energetických inováciách,  udržateľnosti životného prostredia, o problematike akumulácie energie, decentralizovanej a zelenej energetike na Slovensku, ale aj hľadaní nových spôsobov využívania obnoviteľných zdrojov energie a nových technológiách tzv. smart energy bol tiež viceprezident U. S. Steel Košice pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslav Kiraľvarga. Vo svojich vstupoch poukázal na nevyhnutnosť spoľahlivosti dodávok energií pre priemysel vo vzťahu k využívaniu obnoviteľných zdrojov energií i na dôležitosť zvyšovania energetickej efektívnosti výroby v energeticky náročných odvetviach. V tejto súvislosti podčiarkol nutnosť celoeurópskeho prístupu k riešeniu problematiky produkcie a spotreby energií. „Chceme tu mať priemysel, preto je potrebné s energiami narábať ro­zumne,“ zdôraznil.

Empty

ODPORÚČAME

16.1.2019
U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
19.12.2018
Aj malými činmi sa dajú dosiahnuť veľké veci
4.12.2018
Hutníci majú srdcia otvorené potrebám druhých
4.12.2018
Máte nápad, ako zlepšiť život okolo seba?