Vyhľadávanie:

S.O.S. košických gymnastiek

S.O.S. košických gymnastiek

Hala

Je to takmer mesiac, čo novinami letela správa o požiari gymnastickej telocvične na Trebišovskej ulici. Oheň, ktorý v noci zo 4. na 5. februára budovu zachvátil, nezničil iba športový stánok. Gymnastkám, trénerom a všetkým, pre ktorých bola gymnastika životnou láskou, vzal všetko, čo mali a čomu zasvätili svoje životy.

Špecializovaná telocvičňa, aké máme na Slovensku už iba dve, slúžila približne osemdesiatim gymnastkám z oddielu OŠG Kešel Košice. Na prípravu ju využívali i gymnastky z Čiech, Maďarska, Nemecka, Holandska a príležitostne tiež krasokorčuliari, či lyžiari. OŠG Kešel Košice je nástupcom OŠG TJ VSŽ, ktorý vychoval rad slovenských reprezentantiek. Za všetky spomeňme len Katarínu Šarišskú, účastníčku olympijských hier. V súčasnosti sa môže klub pochváliť reprezentantkami v žiackej a juniorskej kategórii. Neodmysliteľnou súčasťou košickej gymnastiky je jej dlhoročný tréner a železiar Pavol Havier.

Ako mnoho iných i on prekrásnemu športu zasvätil život a telocvičňa na Trebišovskej ulici sa mu stala tak povediac domovom. Tým však bola pre mnoho detí železiarov, ktoré zo dňa na deň prišli o strechu nad hlavou. Činnosť klubu je v súčasnosti presunutá do gymnastickej haly na Popradskej ulici. Dočasné riešenie však neposkytuje vhodné podmienky, nakoľko ide o halu špecializovanú pre mužskú gymnastiku. Oddiel sa teda rozhodol urobiť všetko pre to, aby na pôvodnom mieste vyrástla nová hala. Finančne náročnú úlohu však nezvládnu sami. OŠG Kešel Košice preto priaznivcov košickej gymnastiky prosí o pomoc. Prispieť je možné na číslo účtu 0441882555/0900 alebo dvomi percentami z dane.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...