Vyhľadávanie:

Schody 2009

Schody 2009

Medzinárodná súťaž dvojčlenných skupín hasičov v behu na 24. podlažie budovy Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, sa uskutočnila minulý týždeň v piatok, 21. augusta, aj za aktívnej účasti Adriána Ficíka zo Závodného hasičského útvaru U. S. Steel Košice. Memoriál Vladimíra Ružičku Schody 2008 venovaný pamiatke kolegu bratislavských hasičov, ktorý zahynul pri výkone svojho povolania, absolvovalo päťdesiat tri súťažných dvojíc z celého Slovenska, ale i Rumunska, Maďarska a Českej republiky. Dvojice boli zostavené z hasičov, ktorí sa priamo zúčastňujú na zásahoch, ale i tzv. suchých hasičov, príslušníkov HaZZ z kancelárií. Najmladší boli dvadsaťroční, najstarší päťdesiatnici. Súťažiaci bežali v hasičskom zásahovom výstroji s ochrannou prilbou a pri použití dýchacieho prístroja. Celková hmotnosť výstroja bola od 20 do 25 kilogramov. Meral sa čas posledného zo súťažnej dvojice.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Košice reprezentovali Jozef Fintor a Roman Hovaňak ktorí časom 3:15:65 obsadili v silnej konkurencii 14, miesto, druhá dvojica v zložení Zlatko Hudák a Adrián Ficík, obsadila 18. priečku s časom 3:33:11 min.

S náročnosťou súťaže sa najlepšie vysporiadalo družstvo slovenských hasičov Branislav Široký a Miroslav Adamec zo ZhÚ EBO Jaslovské Bohunice. Ich výsledný čas bol 2:48:10 min, na druhej priečke, len s trojsekundovým oneskorením skončili Marek Slivka a Slavomír Matta z OR HaZZ Michalovce.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...