KONTAKT  |    _eng _sk

Scott Buckiso jedným z krstných otcov novej Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie
           Pridané: 22.11.2017
Autor: -ker-
Kategória: Študenti

Prezident spoločnosti U. S. Steel Košice Scott Buckiso sa stal jedným zo štvorice krstných otcov novej Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach. Krstom nového mena fakulty spojeným so stretnutím absolventov a ceremóniou prijímania nových študentov do hutníckeho stavu, tzv. Šachťákom, vyvrcholila 16. novembra 2017 v košickom Dome umenia séria podujatí venovaná 65. výročiu založenia bývalej Hutníckej fakulty, ktorá je popri Strojníckej fakulte a Fakulte BERG jednou z troch zakladajúcich fakúlt Technickej univerzity v Košiciach.

Ešte predtým sa však na pôde Univerzitnej knižnice TUKE uskutočnila slávnostná konferencia pod názvom „65 rokov od Hutníckej fakulty k Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie“, kde sa zišli gratulanti z celého Slovenska, ale i zo zahraničia. Prišli zástupcovia partnerských fakúlt z univerzít z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Srbska i Chorvátska a takisto mnohí zástupcovia firiem, pre ktoré fakulta za 65 rokov svojho fungovania vychovala viac ako 5800 absolventov a približne 560 doktorandov.

Medzi gratulantmi boli aj zástupcovia našej spoločnosti, vrátane viceprezidenta Miroslava Kiraľvargu a viceprezidentky Eleny Petráškovej. Okrem nich spoločnosť U. S. Steel Košice  na slávnosti zastupovali riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Ján Bača, generálny riaditeľ  pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Milan Polča a riaditelia Marek Jenčo a Michal Janok. Na slávnostnom zhromaždení za našu spoločnosť s príhovorom vystúpil Miroslav Kiraľvarga. V súvislosti so zmenou názvu fakulty zdôraznil, že ak chceme, aby idey, projekty a inštitúcie mali svoju budúcnosť, musíme akceptovať  zmeny a adekvátne na tieto zmeny reagovať.  „Verím, že Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach zmeny vníma, chce adekvátne reagovať a aj ich presadzovať. Mať v mene okrem metalurgie aj materiály a recykláciu nepredstavuje len zmenu v názve, ale znamená aj záväzok do budúcnosti, pretože nové možnosti využívania existujúcich materiálov, či dokonca doposiaľ nepoznaných materiálov, recyklácia materiálov a sekundárnych produktov, sú zárukou trvalej udržateľnosti,“ pripomenul Miroslav Kiraľvarga. Dodal, že recyklácia dnes nie je len módny trend, ale že je to základný predpoklad na prežitie celých priemyselných odvetví a predstavuje schopnosť pozerať sa na produkty v celom životnom cykle. „Takto chceme vnímať a nazerať na naše produkty i my a pomoc očakávame aj od mladých ľudí, vašich študentov, ktorí by mali rozumieť, byť nápomocní a ďalej komunikovať trvalú udržateľnosť nášho hospodárstva,“ uviedol viceprezident oceliarní.

„Otázka dumpingových cien dovážaných produktov, to už nie je len téma pre článok v odbornom časopise, ale problém, na ktorý sa učíme efektívne reagovať. Viem, že i vy sa stretávate s nekalou konkurenciou škôl, ktoré nie sú náročné na vybavenosť, ktoré nemusia investovať toľko času, energie a prostriedkov a pôsobia na tom istom trhu ako vy. Neostáva nič iné, len trpezlivo komunikovať a vysvetľovať, že ľahká cesta bez zodpovednosti k sebe samému nevedie k budúcej spokojnosti či úspechu. A s týmto sme vám, samozrejme, naďalej pripravení pomáhať, pretože priemysel potrebuje vzdelaných a odhodlaných ľudí, ktorí sa vedia stotožniť nielen s právami, ale aj s povinnosťami a zodpovednosťou. To, ako bude vyzerať Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie v budúcnosti, akú rolu zohrá v rámci univerzity, závisí od myšlienok, invencie, inovatívnosti a odhodlania autorov presadiť ich v praxi,“ uzavrel Miroslav Kiraľvagra.

 

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...