Vyhľadávanie:

Skvalitnia diagnostiku

Skvalitnia diagnostiku

Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach majú v prevádzke röntgenový prístroj, ktorý jej darovala švajčiarska vláda. Slávnostný akt jeho odovzdania bol vyvrcholením projektu, v rámci ktorého získali rovnaké prístroje aj zdravotnícke zariadenia v Humennom a Svidníku. Jeden RTG prístroj FCR 5501 digital stál 2,5 milióna korún. Ide o málo používané zariadenie, ktoré v minulosti slúžilo vo Švajčiarsku na vyšetrovanie migrantov. V košickej nemocnici ho budú využívať na Klinike rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny predovšetkým na diagnostikovanie ochorení hrudníka a pľúc.

Prístroj FCR patrí v röntgenovej diagnostike medzi najmodernejšie. Využíva systém bez filmovej technológie a priamej digitalizácie, čo umožňuje vykonať vyšetrenie rýchlejšie. Obraz má vysokú kvalitu a celý systém je veľmi úsporný, bez použitia akéhokoľvek spotrebného materiálu. Umožňuje totiž prehliadať, hodnotiť a archivovať snímky na pracovnej stanici v digitálnej forme, bez nutnosti vyvolávať RTG snímky. Na prístroji už vyšetrili prvých pacientov.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...