KONTAKT  |    _eng _sk

Slnko svieti, voda láka...
           Pridané: 16.08.2018
Autor: -km-
Kategória: 08/2018

Bezpečnosť naša každodenná

Kúpalisko, more, vodná nádrž, aquaparky, domáce bazény... v teplých letných dňoch sa len ťažko dá odolať príjemnému ochladeniu, relaxu a zábave pri vode. Ak si chcete kúpanie s deťmi užiť bez komplikácií, určite nezanedbajte  tieto rady.

 Pobyt pri vode

Deti sú plné energie a pri vode to platí dvojnásobne. Preto by ste ich mali mať vždy na dosah a nespúšťať z nich oči. Naučte svoje ratolesti základy bezpečnosti pri vode. Upozornite ich na riziká pri behaní po okraji bazénov a nedovoľte im kúpať sa bez dozoru. Naučte ich rešpektovať menej skúsených plavcov a mladšie deti. Aj tá najnevinnejšia hra vo vode sa môže skončiť tragicky. Pokiaľ máte v zá­hrade bazén, zabezpečte ho vhodným oplotením. Deti sú vynaliezavé, preto uprednostnite vyšší plot s hustejšou mriežkou a uzamykateľnou bráničkou. Ak sa práve nenachádzate v blízkosti bazéna, nenechávajte v ňom žiadne hračky a nafukovačky, ktoré by dieťa zbytočne lákali.

 

Ochrana pred slnkom

Zložte sa v tieni pod stromom alebo slnečníkom. Nezabudnite na opaľovací krém. Aj keď použijete vode odolný opaľovací krém, je lepšie deti počas dňa opakovane natierať. Na začiatok je najvhodnejší ochranný faktor 50. Samozrejmosťou sú slnečné okuliare s UV filtrom a pokrývka hlavy.

Kto neskoro chodí sám sebe škodí

Skorý príchod na pláž či kúpalisko sa oplatí. Nebudete musieť súperiť o slnečník či miesto pod stromom, vaše dieťa sa vyblázni a na obed, keď je slnko najsilnejšie, už bude oddychovať na deke pri vás.

 

Voda, voda a zase voda

Dohliadnite na to, aby ste vy aj vaše dieťa mali dostatok tekutín. Odporúčané množstvo je aspoň pol pohára vody každú polhodinu. Ak vaša ratolesť zatúži po mrazenej sladkosti, kúpte jej radšej vodový nanuk. Osvie­ži ju viac ako zmrzlina a neriskujete nakazenie salmonelou.       

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu