Vyhľadávanie:

So žuvačkou do sveta

So žuvačkou do sveta

Keď sa spojí tímová práca s tvrdou drinou

Kreatívni študenti z Gymnázia na Trebišovskej ulici v Košiciach získali v Lotyšsku titul Najlepšia firma roka! Tím mladých podnikateľov Natália, Kristína, Petra, Patrícia a Aleš úspešne obhájil svoj projekt HerbaFitžuvačka na chudnutie, ktorý vznikol na základe programu Junior Achievement Aplikovaná ekonómia pod vedením Márie Kovaříkovej.

Pri vývoji svojho produktu študenti čerpali z poznatkov z biológie, chémie a botaniky. Žuvačka obsahuje L-karnitín, ktorý pôsobí na nervové receptory, vyvoláva pocit chladu a tým zrýchľuje ľudský metabolizmus a napomáha lepšiemu spaľovaniu tukov. Ďalšou látkou je výťažok z kambodžskej rastliny na potlačenie chuti do jedla. Žuvačku a jej zloženie konzultovali s odborníkmi, ich produkt, od nápadu až po samotný výrobok, preletel celým svetom. Študentov v ich snažení podporila spoločnosť U. S. Steel Košice.

„Keď sme vstupovali do aplikovanej ekonómie, nemysleli sme si, že nám to dá tak veľa. Skúsenosti z veľtrhu v Bratislave a Rige nám dali iný pohľad na svet. Zistili sme, že tímovou prácou a tvrdou drinou sa dajú dosiahnuť vyššie ciele. Výhra na medzinárodnom veľtrhu v Rige, kde sme sa umiestnili na prvom mieste spomedzi sto tímov, bola už len čerešničkou na torte,“ povedala Petra Pangrácová, viceprezidentka pre financie.

Po ukončení programu Aplikovaná ekonómia študenti plánujú pokračovať s nápadom ďalej. Založili firmu a momentálne sú v štádiu výroby. „Pripravujeme a dolaďujeme marketingovú kampaň, realizáciu konzultujeme s odberateľmi a investormi. S výrobcom sme zatiaľ dohodnutí na výrobe niekoľko tisíc balení žuvačiek, ktoré by mali byť v predaji začiatkom školského roka, čiže v septembri tohto roka,“ dodal Aleš Manica, prezident firmy.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...