KONTAKT  |    _eng _sk

So žuvačkou do sveta
           Pridané: 20.07.2016
Autor: -m-
Kategória: 15/2016

Keď sa spojí tímová práca s tvrdou drinou

Kreatívni študenti z Gymnázia na Trebišovskej ulici v Košiciach získali v Lotyšsku titul Najlepšia firma roka! Tím mladých podnikateľov Natália, Kristína, Petra, Patrícia a Aleš úspešne obhájil svoj projekt HerbaFitžuvačka na chudnutie, ktorý vznikol na základe programu Junior Achievement Aplikovaná ekonómia pod vedením Márie Kovaříkovej.

Pri vývoji svojho produktu študenti čerpali z poznatkov z biológie, chémie a botaniky. Žuvačka obsahuje L-karnitín, ktorý pôsobí na nervové receptory, vyvoláva pocit chladu a tým zrýchľuje ľudský metabolizmus a napomáha lepšiemu spaľovaniu tukov. Ďalšou látkou je výťažok z kambodžskej rastliny na potlačenie chuti do jedla. Žuvačku a jej zloženie konzultovali s odborníkmi, ich produkt, od nápadu až po samotný výrobok, preletel celým svetom. Študentov v ich snažení podporila spoločnosť U. S. Steel Košice.

„Keď sme vstupovali do aplikovanej ekonómie, nemysleli sme si, že nám to dá tak veľa. Skúsenosti z veľtrhu v Bratislave a Rige nám dali iný pohľad na svet. Zistili sme, že tímovou prácou a tvrdou drinou sa dajú dosiahnuť vyššie ciele. Výhra na medzinárodnom veľtrhu v Rige, kde sme sa umiestnili na prvom mieste spomedzi sto tímov, bola už len čerešničkou na torte,“ povedala Petra Pangrácová, viceprezidentka pre financie.

Po ukončení programu Aplikovaná ekonómia študenti plánujú pokračovať s nápadom ďalej. Založili firmu a momentálne sú v štádiu výroby. „Pripravujeme a dolaďujeme marketingovú kampaň, realizáciu konzultujeme s odberateľmi a investormi. S výrobcom sme zatiaľ dohodnutí na výrobe niekoľko tisíc balení žuvačiek, ktoré by mali byť v predaji začiatkom školského roka, čiže v septembri tohto roka,“ dodal Aleš Manica, prezident firmy.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu