KONTAKT  |    _eng _sk

Špeciálne lôžka pre jednotku intenzívnej starostlivosti
           Pridané: 28.03.2005
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, foto: autorka
Kategória: 13/2005

U. S. Steel Košice podporuje zdravotníctvo

Lôžko
Za účasti ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca prestrihli pásku pri príležitosti otvorenia cievnej operačnej sály štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Ján Gajdoš a Mária Frankovičová, krajská odborníčka pre cievnu chirurgiu.

Spoločnosť U. S. Steel Košice už nie jedným svojím činom potvrdila záujem o život Košičanov a obyvateľov východoslovenského regiónu. Dokazujú to mnohé projekty v oblasti zdravotníctva, školstva, kultúry, športu, či nemalé investície do oblasti životného prostredia.

Posledným dôkazom starostlivosti o zdravie obyvateľov mesta je 300 tisíc korún venovaných Východoslovenskému ústavu srdcových chorôb. Prostredníctvom symbolického šeku sumu vo štvrtok 24. marca odovzdal riaditeľovi ústavu Františkovi Sabolovi viceprezident pre personalistiku a organizáciu Martin Pitorák.

Dar odovzdaný pri príležitosti priradenia oddelenia cievnej chirurgie Chirurgickej kliniky FNSP k Východoslovenskému ústavu srdcových chorôb len niekoľko minút pred slávnostným prestrihnutím pásky na novootvorenej cievnej operačnej sále, poslúži na zakúpenie špeciálnych lôžok pre jednotku intenzívnej starostlivosti oddelenia cievnej chirurgie. Dôležitosť a význam slávnostnej chvíle potvrdila účasť ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca, ktorý sa v rovnaký deň zúčastnil otvorenia ešte ďalších troch nových pracovísk v troch košických zdravotníckych zariadeniach.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu