KONTAKT  |    _eng _sk

Speváci vytvorili na kastingu skvelú atmosféru
           Pridané: 18.07.2005
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, Foto: Karol HATALA
Kategória: 29/2005

U. S. Steel Talent Night 2005

Talent Night
Monika MIHAĽOVÁ (Humenné)

Druhý kastingový deň piateho ročníka U. S. Steel Talent Night 2005 patril súťažiacim bojujúcim o postup v kategórii spev. Vlastnú tvorbu, ktorá je podmienkou súťaže zameranej na vyhľadávanie talentov, prezentovala v Jumbo centre od skorého rána vyše tridsiatka mladých spevákov.

Na pódiu odzneli za sprievodu gitary a klavíra príjemné folkové balady, pop, hip-hop aj svieži rock. Porotu i v tejto kategórii reprezentovali zvučné mená, ako Igor Timko z No Name, hudobný producent a hudobník Oskar Rózsa, producent a manažér Lumír Mati, Tibor Egry, riaditeľ rádia OkeyTop, Marián Okres, riaditeľ agentúry 4Production a Ľubica Steinerová z U. S. Steel Košice.

Úlohy predsedu poroty sa ujal riaditeľ hudobného vydavateľstva Universal Music, Peter Riava. V tomto zoskupení hudobní odborníci vybrali z viac než tridsiatich súťažiacich semifinálovú desiatku, ktorá mala príležitosť presvedčiť o svojom talente aj v druhom kole. Na to v hľadisku medzi fanúšikmi, ktorí prišli podporiť svojich kamarátov, netrpezlivo čakali aj manželky amerických manažérov Joan Paskeová a Mary Ann Connorová. Talentovaných východniarov si prišli vypočuť osobne. Tipy na víťazov síce neprezradili, no na margo súťažiacich nešetrili slovami chvály.

"Niektorí boli naozaj veľmi dobrí a aj vďaka dobrej atmosfére to bolo celé veľmi príjemné. V Spojených štátoch máme pre mladých podobné súťaže. Je to pre nich určite skvelá príležitosť," zhodnotila v prestávke Mary Ann Connorová. Z desiatich semifinalistov po odspievaní ďalších dvoch ukážok z vlastnej tvorby napokon vzišla konečná trojica, ktorá vystúpi v septembrovom finále. Meno absolútneho víťaza 5. ročníka U. S. Steel Talent Night odhalí až galaprogram v štátnom divadle.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá