KONTAKT  |    _eng _sk

Modelári si užívajú sezónu
           Pridané: 11.07.2005
Autor: -lv-
Kategória: 28/2005

Výsledkom tohtoročného snaženia členov Model klubu VSŽ boli dve významné podujatia v Košiciach, ktoré zorganizovali, a to 2. ročník verejnej letecko-modelárskej súťaže v kategórii rádiom ovládaných modelov s elektrickým pohonom pod názvom Cassovia Ampér Cup a prvý ročník verejnej letecko-modelárskej súťaže v kategórii rádiom ovládaných termických vetroňov RC-V2.

Okrem týchto podujatí štartovali členovia Model klubu VSŽ na ďalších pretekoch v Prešove a v Stropkove, kde dosiahli veľmi dobré výsledky. Najlepšie si z členov Model klubu počínal Branislav Bohuš, ktorý na verejnej súťaži v Prešove vo voľných modeloch dosiahol skvelý výkon, keď zvíťazil v kategórii vetrone A3. Na svojom konte mal maximálny zisk 300 bodov.

Ďalšia výberová letecko-modelárska súťaž v rýchlostných svahových pretekoch (F3F) sa konala na svahu v Pečovskej Novej Vsi. Štartovalo 24 modelárov z Prešova, Nitry, Strážskeho a z poľských miest Krosna a Zakopaného, z ktorých sa výborným výkonom prezentoval člen Model klubu VSŽ Michal Gala mladší. V šiestich letových kolách dosiahol rovných 1000 bodov, pričom dva razy dokázal so svojím modelom preletieť kilometrový úsek za rekordných 63,12 sekúnd.

Tento talentovaný modelár dosiahol o týždeň na to ďalší skvelý úspech v Dobšinej. Na tradičných pretekoch v kategórii rádiom ovládaných svahových vetroňov, kde štartovalo 25 modelárov z Poľska a zo Slovenska opäť zvíťazil. Na Dobšinskom kopci získal po ôsmich letových kolách rovných 1000 bodov, čo mu stačilo na celkové prvenstvo.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok