KONTAKT  |    _eng _sk

Modelári si užívajú sezónu
           Pridané: 11.07.2005
Autor: -lv-
Kategória: 28/2005

Výsledkom tohtoročného snaženia členov Model klubu VSŽ boli dve významné podujatia v Košiciach, ktoré zorganizovali, a to 2. ročník verejnej letecko-modelárskej súťaže v kategórii rádiom ovládaných modelov s elektrickým pohonom pod názvom Cassovia Ampér Cup a prvý ročník verejnej letecko-modelárskej súťaže v kategórii rádiom ovládaných termických vetroňov RC-V2.

Okrem týchto podujatí štartovali členovia Model klubu VSŽ na ďalších pretekoch v Prešove a v Stropkove, kde dosiahli veľmi dobré výsledky. Najlepšie si z členov Model klubu počínal Branislav Bohuš, ktorý na verejnej súťaži v Prešove vo voľných modeloch dosiahol skvelý výkon, keď zvíťazil v kategórii vetrone A3. Na svojom konte mal maximálny zisk 300 bodov.

Ďalšia výberová letecko-modelárska súťaž v rýchlostných svahových pretekoch (F3F) sa konala na svahu v Pečovskej Novej Vsi. Štartovalo 24 modelárov z Prešova, Nitry, Strážskeho a z poľských miest Krosna a Zakopaného, z ktorých sa výborným výkonom prezentoval člen Model klubu VSŽ Michal Gala mladší. V šiestich letových kolách dosiahol rovných 1000 bodov, pričom dva razy dokázal so svojím modelom preletieť kilometrový úsek za rekordných 63,12 sekúnd.

Tento talentovaný modelár dosiahol o týždeň na to ďalší skvelý úspech v Dobšinej. Na tradičných pretekoch v kategórii rádiom ovládaných svahových vetroňov, kde štartovalo 25 modelárov z Poľska a zo Slovenska opäť zvíťazil. Na Dobšinskom kopci získal po ôsmich letových kolách rovných 1000 bodov, čo mu stačilo na celkové prvenstvo.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...