Vyhľadávanie:

Spoločné vyhlásenie

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúcich predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice, 9. 2. 2024

  • Vláda SR a Nippon Steel začali rokovania o U. S. Steel v Košiciach, ktorý je významným zamestnávateľom na východe Slovenska a je dôležitý pre udržanie zamestnanosti v regióne.
  • Diskutovali sme o budúcnosti tejto továrne a súčasných názoroch spoločnosti Nippon Steel na jej plány v našom regióne.
  • Je predčasné hovoriť o záveroch týchto diskusií, pretože Nippon Steel neočakáva, že celú transakciu dokončí skôr ako v druhom až treťom štvrťroku 2024, čo spoločnosti umožní vyhodnotiť uskutočniteľnosť plánov, ale je dôležité, že sa tieto konštruktívne rozhovory začali.
  • Diskutovali sme aj o názoroch Nippon Steel na dekarbonizáciu výroby, keďže Slovensko má na tento účel v pláne obnovy vyčlenené zdroje a ďalšie fondy.
  •  Tešíme sa na konštruktívnu spoluprácu s hlavným cieľom nájsť riešenie, ktoré bude vzájomne prospešné pre všetky zainteresované strany.

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...