KONTAKT  |    _eng _sk

Spoločnosť United States Steel Corporation oznamuje svoj cieľ dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu
           Pridané: 22.04.2021
Autor: United States Steel Corporation
Kategória: Aktuality

PITTSBURGH, 21 . apríla 2021 - Spoločnosť United States Steel Corporation (NYSE: X) (U. S. Steel) dnes rozšírila svoj transformačný záväzok k udržateľnosti stanovením ambiciózneho cieľa zameraného na celkové nulové emisie uhlíka do roku 2050.

Na dosiahnutie tohto cieľa U. S. Steel očakáva, že využije svoju rozrastajúcu sa flotilu elektrických oblúkových pecí (EAF) prepojených s ďalšími technológiami, ako sú priama redukcia železa, bezuhlíkové zdroje energie a zachytávanie, sekvestrácia a využitie uhlíka. Dosiahnutie cieľa závisí aj od spolupráce medzi verejným a súkromným sektorom, medzi priemyselnými odvetviami a globálnymi zainteresovanými stranami s cieľom vyvinúť podporné, inovatívne a prelomové riešenia, vrátane prístupu ku komerčne dostupným uhlíkovo neutrálnym zdrojom elektrickej energie.

„Zmena podnebia je globálna kríza, ktorá si vyžaduje globálnu reakciu. Spoločnosť U. S. Steel sa dnes oznámením nášho cieľa zaväzuje, že prispeje svojim dielom k podpore Parížskej dohody OSN o zmene podnebia, s cieľom dosiahnuť do roku 2050 globálnu uhlíkovú neutralitu,“ uviedol prezident a CEO U. S. Steel David B. Burritt: „Vďaka svojej 120-ročnej histórii inovácií zameraných na riešenie akýchkoľvek výziev, chce byť spoločnosť U. S. Steel súčasťou klimatického riešenia .“

Prezident David Burritt pokračuje: „Venujeme sa výrobe ocelí, ktoré sú nevyhnutné pre náš každodenný život a inováciám pri riešení výziev, ktorým čelia naši zákazníci. Zmena podnebia je výzvou tejto generácie a náš podiel je kľúčovou súčasťou našej stratégie Best of Bothzameranej na ziskový rast. Veríme, že máme cestu vpred, ktorá nám umožní výnosne vyrábať udržateľné ocele aj v budúcnosti a vieme, že keď podniky, vlády a ľudia budú spolupracovať na zlepšovaní nášho spoločného osudu, môžu nasledovať transformačné inovácie.“

Ambícia nulovej hodnoty vychádza z existujúceho cieľa spoločnosti U. S. Steel znížiť intenzitu emisií skleníkových plynov o 20 % v rámci globálnej stopy spoločnosti do roku 2030. Nadväzuje na akvizíciu technologicky vyspelej spoločnosti Big River Steel, jedinej oceliarne s certifikátom LEED® v USA.

Minulý mesiac, na CERES 2021 spoločnosť predstavila novú produktovú radu ocele, verdeX ™.

V tomto mesiaci sa U. S. Steel stala prvou oceliarskou spoločnosťou so sídlom v Severnej Amerike členom ResponsibleSteel ™.

Okrem toho bol viceprezident U. S. Steel Richard L. Fruehauf menovaný za vedúceho stratégie a udržateľnosti.  Toto prepojenie stratégie spoločnosti a priorít udržateľnosti je určené posunúť sa vpred integráciou iniciatív Scope 1 a 2 so stratégiou spoločnosti. Posilňuje tiež podporu pre zákazníkov a dodávateľov pri implementácii ich vlastných cieľov celkovej nulovej emisie, aby sa zabezpečilo, že vstupy procesu a použitie ocele zodpovedajú požiadavkám nulovej emisie.

Spoločnosť, ktorá už vo svojej dcérskej spoločnosti Big River Steel vyrobila viac ako 14 druhov najpokročilejších vysokopevnostných ocelí je presvedčená o schopnosti používať EAF a ďalšie pokrokové technológie na dosiahnutie významného zníženia emisií uhlíka.

Vďaka produktovej rade udržateľnej ocele spoločnosti U. S. Steel, verdeX ™, získajú zákazníci vyspelé vysokopevnostné ocele vyrobené s iba štvrtinou uhlíkovej náročnosti, ktorá sa v súčasnosti vyžaduje pre porovnateľné výrobky.  Viac informácií o verdeX nájdete na www.ussteel.com

Sme dnes otvorení a pripravení na obchodovanie s našimi zákazníkmi a verdeX, Zavolajte, alebo navštívte naše webové stránky, aby ste zistili, ako môžete integrovať verdeX do svojich plánov udržateľnosti.

Viac informácií o cieľoch spoločnosti U. S. Steel v oblasti emisií a environmentálnych snáh je k dispozícii na www.ussteel.com/sustainability/environmental/ghg. Ďalšie informácie o Scope 1 a 2 nájdete na https://www .epa .gov/climateleadership/scope-1-and-scope-2-inventory-guidance.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu