KONTAKT  |    _eng _sk

Starostovia okolitých obcí diskutovali vo fabrike o ekológii
           Pridané: 18.12.2019
Autor: -c-
Kategória: Životné prostredie

Informácie z prvej ruky o vývoji i súčasnom stave životného prostredia v okolí U. S. Steel Košice, aktivitách a projektoch, ktoré huta v oblasti skvalitňovania ovzdušia, vôd i v odpadovom hospodárstve v ostatných dvadsiatich rokoch vykonala i o ich pozitívnom dopade na celý okolitý región, získali predstavitelia susedných obecných samospráv i mesta Košice na pôde fabriky 27. novembra 2019. Pozvanie na pracovné stretnutie s viceprezidentom pre inžinierske činnosti a inovácie Davidom Hathawayom, generálnym manažérom pre environment Milošom Fodorom a jeho tímom  prijali hostia z Hanisky, Veľkej Idy,  Bočiara, obce Perín Chým, Gyňova, Sokolian, Bukovca, Komároviec i z Magistrátu mesta Košice.

To, že ochrana životného prostredia je jedným zo základných pilierov podnikania spoločnosti U. S. Steel  potvrdzujú výsledky, ktoré spoločnosť od čias svojho príchodu na Slovensko a do Košíc dosiahla.  V priebehu dvoch desiatok rokov, informoval starostov viceprezident David Hathaway, investovala do  environmentálnych riešení viac než 660 miliónov dolárov.

V detailnej prezentácii generálny manažér Miloš Fodor priblížil konkrétne projekty, týkajúce sa rôznych zložiek životného prostredia, pričom pozornosť venoval najmä viacerým investičným akciám, zameraným na znižovanie emisií tuhých znečisťujúcich látok, ktorých realizácia prebiehala a prebieha spolufinancovaním projektov z Kohézneho fondu Európskej únie v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia. Ozrejmil, že jednou z priorít je práve ochrana ovzdušia, pričom hlavnú pozornosť firma sústreďuje na zdroje znečisťovania v závodoch prvovýroby a teplárni dcérskej spoločnosti Ferroenergy. Práve projekt modernizácie kotolne, výstavby nového kotla k7 a rekonštrukcie kotla č. 6, ktoré zodpovedajú kritériám najlepších dostupných technológií a environmentálnym požiadavkám Európskej únie si mohli zástupcovia samospráv pozrieť na vlastné oči a o svojich nových poznatkoch aj diskutovať na záver stretnutia s našimi environmentalistami. 

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...