KONTAKT  |    _eng _sk

Street Dance Cup 2006
           Pridané: 05.06.2006
Autor: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 22/2006

Košice nedávno privítali účastníkov majstrovstviev Slovenska v moderných tancoch Street Dance Cup 2006, ktorého hlavným reklamným partnerom bola spoločnosť USSK. Podujatie zorganizovala Detská organizácia Frigo a Tanečný klub Grimmy v dňoch 20. a 21. mája v SOU železničnom v Košiciach.

Počas dvoch dní sa predstavilo vyše osemsto tanečníkov z tridsiatich šiestich súborov z celého Slovenska vo všetkých vekových kategóriách v štýloch hip-hop, street dance show a disco. Predstavili sa v sólach (jednotlivci), duách (dvojice), skupinách (7 tanečníkov) a formáciách (24 tanečníkov). Súťažiaci bojovali o tituly majstrov Slovenska a nominácie na majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta. Celé podujatie bolo veľkou šou plnou svetiel, hudby, kvalitných dynamických tanečných výkonov a zaujímavých rekvizít.

Z košických skupín sa najviac darilo tanečnému súboru Speedy, ktorý získal dva tituly majstra Slovenska, a to jeden v hip hop sóle, v detskej vekovej kategórii, Pamela Peticzká a druhý v hip hop skupine - detskej vekovej kategórii. Zároveň Speedy získal ďalšie dve druhé a dve tretie umiestnenia. Tanečné štúdio Hviezdička získalo jednu nomináciu na majstrovstvá sveta, a to prvým miestom v street dance show formácii (detská veková kategória) s choreografiou Vianoce.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu