KONTAKT  |    _eng _sk

Strelecké prebudenia majstra
           Pridané: 19.10.2009
Autor: Silvia KOVAČOVÁ
Kategória: 42/2009

Majstrovský celok hokejistov HC Košice je po 19. kole extraligy na 5. mieste so sedemnásťbodovou stratou na lídra, ktorým je bratislavský Slovan. Zverenci trénera Rostislava Čadu sú najhorší v tabuľke domácich zápasov, lebo popri štyroch výhrach päťkrát prehrali. Naposledy v utorok uplynulého týždňa s Banskou Bystricou.

Kým v predchádzajúcej majstrovskej sezóne sa im nestalo, aby prehrali tri zápasy po sebe, v tomto prebiehajúcom ročníku ani raz nezaregistrovali trojzápasovú víťaznú sériu. V prípade víťazstva nad Banskobystričanmi sa mohlo tak stať. Lenže nestalo sa a kormidelník nášho tímu R. Čada v ďalšom zápase na ľade nováčika v Spišskej Novej Vsi očakával zlepšený výkon, väčšie nasadenie u hráčov, aby sa vyvarovali individuálnych chýb v obrane. Len tak mohli uspieť u súpera a dosiahnuť priaznivý výsledok. Pred televíznymi kamerami to hokejisti HC Košice skutočne aj dokázali. Keďže v nedeľu doma zdolali dvojciferným výsledkom reprezentačnú dvadsiatku, spolu sedemnásť strelených gólov v dvoch stretnutiach (Sp. Nová Ves - Košice 3:7 a Košice - Slovensko 20 10:4) určite povzbudilo mužstvo a možno mu vráti stratenú sebadôveru a hernú istotu.

V tomto týždni je v hokejovej extralige reprezentačná prestávka, počas ktorej budú hrať reprezentanti Slovenska v dňoch 6. - 8. novembra 2009 na turnaji o Nemecký pohár v Mníchove. Okrem domáceho Nemecka sa zverenci trénera Jána Filca stretnú s hokejistami USA a Švajčiarska. V nominácii mužstva Slovenska sa objavili aj dvaja útočníci HC Košice Rudolf Huna a Stanislav Gron. Extraliga bude pokračovať až na budúci týždeň v piatok 13. novembra zápasmi 20. kola. V ňom sa Košičania predstavia na ľade súpera v Poprade. Doma ich opäť uvidíme v nedeľu 15. novembra v súboji s Liptovským Mikulášom.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu