Vyhľadávanie:

Súčasťou FSD 2022 bude i prehliadka podniku

Súčasťou FSD 2022 bude i prehliadka podniku

Po dlhšej prestávke je tu opäť obľúbené podujatie "Kde pracuje môj otec, moja mama?" spojené s mnohými atrakciami pre deti, mládež, ale aj pre nás dospelých. Tradičnou súčasťou je i možnosť nahliadnuť za brány nášho podniku a spoznať tak spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčšie hutnícke podniky v strednej Európe. Kvôli našej rozlohe - takmer 11 km2, nám mnohí hovoria, že sme ako jedno menšie mestečko. Aj preto pri prehliadke využijeme autobusovú dopravu, aby ste toho mohli uvidieť čo najviac. Tento rok sme sa rozhodli pre jednu prehliadkovú trasu, avšak budete si na nej môcť vybrať z dvoch možností.

Často sme sa stretli s rodinkami, kde dedko, babka alebo manžel či manželka chceli navštíviť prevádzku, ale s deťmi to nebolo možné, preto sa museli rozdeliť. Teraz sa pohodlne spoločne usadíte v autobuse a kým váš dedko, babka či partner bude v prevádzke Teplej valcovne, vy si aj s deťmi prezriete z autobusu ďalšie výrobné priestory. Následne sa opäť všetci stretnete v autobuse a spoločne popri ďalších výrobných prevádzkach sa vrátite na parkovisko vo vstupnom areáli. Počas autobusovej prehliadky pôjdete okolo šrotoviska, ktoré je dôkazom nekonečnej recyklácie ocele, a úpravni brám. Po zabočení doľava, po pravej strane, budete mať budovu Kvantometrického laboratória, kde končia vzorky odobraté na vysokých peciach a oceliarňach a o kúsok ďalej po pravej strane uvidíte zariadenia Oceliarne 2 a pred vami Oceliareň 1. Na ďalšom úseku už zbadáte naše majestátne stojace vysoké pece, v ktorých sa „varí“ železo a prevádzky Energetiky. Onedlho po ľavej strane už budete pri Teplej valcovni, kde vystúpia záujemcovia (vek nad 12 rokov) o podrobnejšiu prehliadku Teplej valcovne.

Naši kolegovia z DZ Teplá valcovňa ich prevedú jednotlivým časťami prevádzky, a to od narážacích pecí až po začiatok navíjačiek. Medzitým sa účastníci iba autobusovej prehliadky presunú popri sklade a expedícii Rúrovne, Radiátorovni, Rudisku až k rotačným výklopníkom.  Cestou späť po ľavej strane uvidia prevádzky Koksovne, Aglomerácie, Vysokých pecí a pri Teplej valcovni pri navíjačkách sa opäť všetci spojíte.

Pri návrate na parkovisko prejdete okolo expedície Pozinkovacích liniek 1 a 2, Lakoplastovacej linky, Studenej valcovni až k výrobným halám Obalovej vetvy a Pozinkovacej linky 3. Úplne na záver ešte miniete chladiace veže pri Studenej valcovni a prevádzku Cestná doprava. Prehliadku ukončíte výjazdom cez hlavné nástupište, ktoré zabezpečuje dopravu našich zamestnancov do jednotlivých prevádzok. Počas prehliadky podniku budete mať možnosť uvidieť i ďalšiu zaujímavú techniku, ktorú využívajú kolegovia v DZ Doprava, či naši hasiči.

Autobusy budú odchádzať z označeného stanoviska na parkovisku v 10-minútových intervaloch.

Ako sa obliecť do podniku
Pri prehliadke Teplej valcovne je nutné mať oblečené dlhé klasické nohavice
(najlepšie rifle) a pevnú uzatvorenú koženú obuv na nízkom podpätku. Osobné ochranné prostriedky - plášte a okuliare - si účastníci vyzdvihnú v stane s označením Ochranné pomôcky. Prilby budú pripravené v autobusoch. Ak sa rozhodnete iba pre autobusovú prehliadku podniku, osobné ochranné prostriedky nie sú potrebné.

Aké okolnosti vziať do úvahy pred rozhodnutím, či ísť na prehliadku podniku
Ak si budete chcieť vziať na prehliadku malé dieťa, zvážte, či v autobuse vydrží absolvovať približne hodinu bez toho, aby nerušilo ostatných a sprievodcov pri výklade. Vy najlepšie poznáte svoje dieťa a pokiaľ nemáte istotu, že to vydrží, zverte ho na ten čas partnerovi či starým rodičom.
Pri prehliadke Teplej valcovne okrem ohraničenia veku, t.j. nad 12 rokov, posúďte, či dobre znášate sálové teplo, keďže pôjdete okolo rozvalku vo vzdialenosti cca 10 metrov, ktorý má teplotu nad 1000 stupňov Celzia.

Fotografovanie nie je povolené
Počas prehliadky spoločnosti U. S. Steel Košice nie je fotografovanie povolené.
Prosím, rešpektujte to. Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na Vás.

Teplá valcovňa - Narážacie pece

Teplá valcovňa - Hotovné poradie

Teplá valcovňa - Navíjačky

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...