Súperi nám unikajú

V piatok 17. februára rozohralo desať účastníkov našej najvyššej hokejovej súťaže poslednú šiestu šestinu základnej časti sezóny 2016/2017. Hokejisti HC Košice nezachytili  nástup do tejto šestiny, pretože úvodné dve stretnutia prehrali.

Najprv v Poprade podľahli domácim „kamzíkom“ 2:3 a v nedeľu 19. 2. zostali po výsledku 1:2 na štíte lídra tabuľky z Banskej Bystrice. Naši viedli v 10. minúte 1:0, ale hostia v rozpätí dvoch minút nielen vyrovnali, ale otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Týmto víťazstvom sa hráči spod Urpína vzdialili nášmu tímu už na 11 bodov a urobili dôležitý krok na ceste za prvenstvom v základnej časti Tipsport ligy.

V nedeľu boli úspešní aj hokejisti Nitry, ktorí tak zvýšili svoj náskok pred našim celkom, ktoré je na tretej priečke, na sedem bodov. Toto televízne stretnutie sledovalo vyše štyritisíc divákov a v hľadisku nechýbali ani víťazi súťaže o najlepší Fan klub z nášho hokejového šampionátu o majstra USSK, zamestnanci divízneho závodu Doprava. Liga pokračuje v piatok 24. februára stretnutiami 48. kola. Košičania sa predstavia na ľade súpera v Liptovskom Mikuláši, doma ich opäť uvidíme v nedeľu 26. februára v súboji s Novými Zámkami.