Vyhľadávanie:

Súťaže v golfe a v softbale neskôr

Súťaže v golfe a v softbale neskôr

Už dnes sa turnajmi v bedmintone a bowlingu začína XXIV. ročník Letných športových hier zamestnancov U. S. Steel Košice

Záver prvého septembrového týždňa bude patriť športovým aktivitám zamestnancov našej spoločnosti. V dňoch 4. - 6. 9. 2014 sa už po dvadsiaty štvrtý raz stretnú rekreační športovci na športoviskách, kde budú súťažiť v jedenástich športových odvetviach. Ďalšie dva športy, golf a softbal, sa uskutočnia v neskorších termínoch. Golfisti sa stretnú na grínoch 9-jamkového golfového areálu v Malej Ide v nedeľu 14. septembra a stretnutia v softbale sa odohrajú na ihrisku Technickej univerzity na Vysokoškolskej ulici v sobotu 20. septembra.

Ako prví zasiahnu do bojov dnes o 16. hodine súťažiaci v bowlingu a v bedmintone. O tieto športy je totiž najväčší záujem. Na bowling je opäť zaevidovaná rekordná účasť 372 pretekárov a do turnaja v bedmintone sa prihlásilo 52 štartujúcich. Súťaž v bowlingu sa už tradične bude konať na štvordráhe Bowling pubu na Triede KVP a 36 mužov a 16 žien rozohrá svoje turnaje v bedmintone v halách Cassovia badminton spot na Južnom nábreží č. 13 v Košiciach.

Niektoré ďalšie súťaže rozohrajú po slávnostnom ceremoniáli otvorenia hier, ktorý sa uskutoční v piatok 5. septembra o 15.15 hod. na štadióne Technickej univerzity v Košiciach na Watsonovej ulici. Od 16. hodiny budú pokračovať súťaže v bowlingu a v bedmintone. Na dvoch ihriskách hádzanárskych rozmerov sa na štadióne TU na Watsonovej začne turnaj v malom futbale. Prihlásilo sa sedem mužstiev, ktoré odohrajú turnaj systémom každý s každým. Hrať sa bude aj v sobotu. Novým herným systémom vzrástol aj počet zápasov, čo bude veľmi náročné na kondíciu každého hráča. V dvoch telocvičniach UPJŠ na Medickej budú tak isto po dva dni bojovať volejbalisti. Do turnaja pod vysokou sieťou sa prihlásilo sedem mix družstiev. V piatok zasiahnu do bojov aj stolní tenisti. Duely tridsiatich dvoch mužov a ôsmich žien v kategóriách jednotlivcov i družstiev sa uskutočnia za zelenými stolmi v herni TJ Lokomotíva v Čermeli.

Od 16. hodiny štartuje na dvorcoch UPJŠ na Medickej a za Spoločenským pavilónom pri penzióne Set dvojdňový turnaj v tenise, na ktorý sa prihlásilo 41 mužov a dve ženy. Sobotňajší program odštartujú po dvojročnej pauze aj nohejbalisti. Začnú ráno o 8. hodine na dvorcoch DPMK na Bardejovskej ulici. Do bojov pri nízkej sieti sa prihlásilo päť tímov. O niečo neskôr, o 9.15 hod., sa pred AB vo Vstupnom areáli USSK uskutoční štart 25 prihlásených in-line korčuliarov na 10 km. Trať je každoročne situovaná na trase z oceliarskej firmy do Košíc. Cieľ bude pod mostom pri OC Optima na Myslavskej ceste smerom na Sídlisko KVP. O päť minút neskôr, teda o 9.20 hod. odštartujú na rovnakú trať vytrvalci. Prihlásilo sa 67 bežcov, ktorí budú medzi sebou bojovať v štyroch vekových kategóriách mužov a dvoch kategóriách žien. Neďaleko cieľa korčuliarov i bežcov budú mať na druhej strane vozovky štart cyklisti. Do pedálov sa oprú od 10.15 hod. Z 20-kilometrovej trasy cyklistickej časovky, ktorá už tradične vedie z Košíc s otočkou pred Šacou cez most smerom do USSK a späť do Košíc, bude 38 jednotlivcov ukrajovať po minútových intervaloch. Posledným sobotňajším športom budú šachy. Šestnásť šachistov zasadne za šachovnice ráno o 8. hodine v herni pod tribúnou štadióna TU Košice. Večer o 18. hodine sa v Jumbo centre bude podávať večera pre všetkých účastníkov športových hier a o 20. hodine sa uskutoční slávnostný ceremoniál vyhlasovania výsledkov a odovzdávania cien trom najlepším jednotlivcom a kolektívom.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...