KONTAKT  |    _eng _sk

Suverénny štart favoritov
           Pridané: 14.01.2008
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 02/2008

Úvodnými zápasmi sa začal 41. ročník hokejových majstrovstiev U. S. Steel Košice

Už tradične začiatkom januára každoročne odštartujú športové aktivity v našej spoločnosti hokejisti. Ich tohtoročný šampionát o Pohár prezidenta U. S. Steel Košice a o nového majstra pre rok 2008, ktorý sa koná v rámci Zimnej olympiády U. S. Steel Košice 2008, sa začal v pondelok, 7. januára, úvodnými zápasmi Oceliareň - Koksovňa a Vedenie - Expedícia.

Tucet mužstiev bude bojovať v dvoch skupinách na ľade Steel Arény až do 23. februára, kedy bude známy víťaz. V skupinách sa hrá systémom každý s každým, štyri najlepšie celky zo skupín postúpia do štvrťfinále, ktoré sa bude hrať vyraďovacím systémom a víťazi štyroch zápasov do semifinále, kde kvarteto najlepších bude bojovať už o medaily i o konečné umiestnenie na prvých štyroch priečkach.

Po úvodnom zápase, v ktorom vlaňajší finalisti z oceliarne hravo zdolali koksárov vysoko 11:0, sa na ľade v Steel Aréne uskutočnil slávnostný ceremoniál otvorenia hokejových majstrovstiev. Predseda organizačného výboru Ján Caban privítal nielen hostí - prezidenta spoločnosti Davida H. Lohra, predsedu Rady odborov OZ METALURG U. S. Steel Košice Mikuláša Duľu, viceprezidenta pre ľudské zdroje Martina Pitoráka a riaditeľa Vonkajších vzťahov Jána Baču, ale aj hráčov dvanástich mužstiev, ktoré štartujú na šampionáte.

Otvárací ceremoniál spestrili svojím vystúpením členky a členovia krasokorčuliarskeho klubu Kraso Centra Košice. Po príhovore prezidenta D. Lohra, ktorý hokejové majstrovstvá slávnostne otvoril, nasledovalo symbolické buly. Medzi hokejky kapitánov tímov večerného zápasu Vedenie - Expedícia puk spoločne vhodili D. Lohr a M. Duľa. Podobne ako v prvom zápase, aj v druhom suverénne vyhral úradujúci majster a obhajca cennej trofeje tím z Vedenia, ktorý zdolal Expedíciu 7:2.

A skupina

Oceliareň - Koksovňa 11:0 (2:0, 2:0, 7:0)
Oceliari hrali vlani vo finále a v tomto ročníku sa určite budú chcieť dostať do záverečných bojov o titul. V zápase proti Koksovni to svojím výkonom potvrdili a svojho snaživého súpera doslova zvalcovali dvojciferným výsledkom. Koksári nepôsobili odovzdaným dojmom, mali aj šance, ale v rozhodujúcich okamihoch nedokázali streliť ani len čestný úspech. Pri streleckej chuti boli Kimák a Štefáni, ktorí strelili po 3 góly, 2 góly zaznamenal Blaško a po jednom pridali Tóth, Franc a Rohaľ.

B skupina

Vedenie - Expedícia 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)
Trojnásobný majster a obhajca trofeje tím Vedenia potvrdil úlohu favorita, hoci sa v úvodnej tretine rozbiehal pomaly. Hostia hrali bez rešpektu a svojmu súperovi boli vyrovnaným partnerom. V ďalších dvoch tretinách však hráči Expedície nestačili so silami, domáci zlepšili kombinačnú hru i dôraz v koncovke a skóre v ich prospech začalo narastať. Po 2 góly Vedenia strelili Lang a Jacko, po jednom zaznamenali Nižník, Kuzár a Dutko. Za hostí skórovali Fábry a Galo.

Včera sa po uzávierke Ocele východu hrali stretnutia Vysoké pece - Teplá valcovňa a Studená valcovňa - Energetika. Dnes, vo štvrtok, 10. januára, sú na programe stretnutia: o 18. hodine Doprava - ZHD a o 19.30 hod. BSCe - Údržba. Šampionát pokračuje v sobotu, 12. januára, zápasmi: o 18. hodine Energetika - Oceliareň a o 19.30 hod. Teplá valcovňa - Vedenie. Program v budúcom týždni: v pondelok, 14. januára, sa o 18. hodine stretnú ZHD - Studená valcovňa a o 19.30 hod. Údržba - Vysoké pece.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...