Vyhľadávanie:

Ťahajú sa vyššie

Ťahajú sa vyššie

Hádzaná
Jeden zo svojich troch gólov strieľa Mazák. Zo stretnutia hádzanárov Košice - Hranice 35:18.

Spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárov (HIL) pokračovala cez víkend zápasmi 21. kola. V tomto roku sa od 12. februára odohralo v tejto súťaži už 6 kôl, v ktorých si hádzanári nášho 1. MHK Košice počínali so striedavými úspechmi.

Zaregistrovali tri víťazstvá a tri prehry. Prehry utŕžili na palubovkách svojich súperov v Prešove, v Sečovciach i v Považskej Bystrici, zato doma ani raz nezaváhali a postupne zvíťazili nad ŠKP Bratislava, Kostelcom a naposledy cez víkend zdolali Hranice. Najmä víťazstvo 35:18 (15:7) nad Hranicami bolo najvýraznejšie a zverenci trénera Gabriela Schmiedta ho dosiahli bez väčších problémov. A to i napriek tomu, že z predchádzajúceho súboja v Považskej Bystrici si zranenia priniesli štyria naši hráči.

V priebehu jarnej časti posilnil náš tím nový hráč Nagy zo Sečoviec, ktorý sa v nedeľu prezentoval nielen dobrou hrou, ale aj streľbou, keď konto súpera zaťažil piatimi gólmi. Ale v ešte lepšom svetle sa v našom tíme prezentoval kanonier Martin Strapko, autor desiatich gólov, ktorý po zápase zhodnotil hru Košičanov slovami: "Vedeli sme, že máme zranených štyroch hráčov zo základnej zostavy a už počas tréningov sme sa na svojho súpera aj v tomto duchu pripravovali. Proti súperovi z konca tabuľka sme si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Pomalšie sme sa síce rozbiehali, keď v 10. minúte bol stav 4:5, ale potom sme definitívne prevzali réžiu hry do svojich rúk a výsledkom nášho snaženia bolo výrazné 17-gólové víťazstvo."

A pritom naši hráči množstvo gólových šancí zahodili. Tri doterajšie víťazstvá hádzanárov Košíc v jarnej odvete pomohli mužstvu vyšplhať sa v tabuľke so ziskom 21 bodov na 7. miesto. Pred play off sú zatiaľ tretím slovenským mužstvom v tabuľke, ale doťahujú sa na nich Nové Zámky. V najbližšom kole cestujú Košičania túto sobotu do Zubří, ale potom v stredu 16. marca na domácej palubovke privítame o 17.30 h. práve spomínaného obávaného súpera z Nových Zámkov.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...