Vyhľadávanie:

Tajuplná cestička poznania a múdrosti

Tajuplná cestička poznania a múdrosti

Minulý týždeň v piatok, 2. októbra, mali v Základnej škole na Moussonovej ulici 4 v Michalovciach malú slávnosť. V prítomnosti primátora mesta V. Záhorčáka a ďalších pozvaných hostí v areáli školy otvorili náučný chodník, ktorý nazvali Tajuplná cestička poznania a múdrosti. Podarilo sa ho vybudovať vďaka grantovému programu košickej oceliarne pod názvom Kde a ako budeme bývať, do ktorého sa v lanskom kole zapojila aj michalovská škola. Jej vedenie si pochvaľuje i spoluprácu s Občianskym združením Sosna, ktorá je administrátorom grantového programu.

Ekologický náučný chodník vznikol aj vďaka usilovným rukám a sponzorom z radov rodičov, žiakov, pedagogických i nepedagogických zamestnancov. Zásluhu na tom, že sa dobrá vec podarila majú aj L. Paľová, J. Kehlová a R. Perunková, ktoré projekt napísali.

Na ôsmich stanovištiach v prírodnom areáli školy si môžu záujemcovia pozrieť mnoho zaujímavostí z ríše rastlín a živočíchov, pomôžu im pritom náučné tabule. Príležitosť objavovať prírodné zákutia školy dostali mladí i starší.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...