KONTAKT  |    _eng _sk

Termovízna kamera pre hasičov
           Pridané: 14.05.2007
Autor: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 19/2007

V piatok, 4. mája, hasiči oslavovali svoj sviatok - Deň sv. Floriána. Pri obchodnom centre Optima v Košiciach pripravili pre širokú verejnosť množstvo zaujímavých podujatí, medzi nimi aj súťaž medzi hasičskými zbormi z východného Slovenska, ale i zo zahraničia - z českého Olomouca a maďarskej Nyíregyházy.

Podujatie otvoril riaditeľ okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Jozef Bodnár, ktorému viceprezident USSK Miroslav Kiraľvarga odovzdal dar USSK - termovíznu kameru na vyhľadávanie osôb v zadymenom priestore a zároveň záchranný gumený čln s lodným motorom - v hodnote viac ako milión korún.

Počasie podujatiu prialo, slniečko prilákalo k Optime množstvo divákov, ktorí obdivovali fyzickú zdatnosť hasičov počas 5. ročníka športovej súťaže profesionálnych hasičov Iron Fireman - Hasičský štvorboj, Košice 2007. V súťaži jednotlivcov získali hasiči USSK Adrián Ficik a Benjamín Brandis prvé dve priečky, v súťaži družstiev skončili hasiči USSK na 2. mieste za svojimi kolegami z Olomouca. To však nebolo všetko. Prácu našich hasičov pri príležitosti 5. výročia vzniku Závodného HaZZ USSK v piatok, 4. mája, v Bratislave pamätnou medailou ocenil minister vnútra Róbert Kaliňák a prezident HaZZ Jozef Palúš.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...