KONTAKT  |    _eng _sk

Tesné víťazstvo nad Detvou
           Pridané: 15.01.2018
Autor: rp
Kategória: 02/2018

Prvá tretina košických divákov veľmi nenadchla, hral sa obojstranne opatrný hokej s minimom príležitostí na strelenie gólov. Do druhej tretiny nastúpili oceliari s väčším nasadením a v 23. minúte po peknom prečíslení Boltun prekonal hosťujúceho brankára Hacketta. Už o 36 sekúnd zvýšil na 2:0 domáci kapitán Nagy. Hostia sa však nevzdávali a dokázali, že vedia potrápiť aj favoritov. Po Bellušovom zásahu vyrovnal na 2:2 bývalý hráč Košíc Macejko. Do prestávky však naklonil víťazstvo na košickú stranu svojim druhým zásahom Boltun. V treťom dejstve hostia zásluhou Kukleva vyrovnali na 3:3, avšak o pár minút Pacan dal finálnu gólovú bodku a tak oceliari získali ďalšie tri dôležité body.

Pod vedením novej trénerskej dvojice Šimurda-Bartoš sa zatiaľ HC Košice darí, z 15 možných bodov získali 12 a sú v stále hre o najvyššie priečky pred play-off. V piatok 19. januára Košice zavítajú do Liptovského Mikuláša, najbližší domáci zápas je v nedeľu 21. januára, keď oceliari privítajú v derby zápase kamzíkov z Popradu.

HC Košice - HC 07 Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly a asistencie: 23. Boltun (Klíma, Pulli), 24. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) – 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka)

Vylúčení: 3:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik – Gajan, Gavalier, 3178 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, Novotný, Michalčin – L. Nagy (C), Pacan, Spilar – Jenčík (A), Hovorka (A), Kafka – Petráš, Suja, Šoltés – Vrábeľ, Boltun, Klíma

HC 07 Detva: Hackett (A. Nagy) – Mar. Chovan (A), Kuklev, Fekiač, Sládok (C), Šimon, Macejko, Jendroľ, Gachulinec – Gašpar, Surovka, Sitnikov – Milý, Mat. Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko (A) – Žilka, Tibenský, Surový

Marcel Šimurda, tréner Košíc: „Vedeli sme, že súboj s Detvou nebude jednoduchý, čo sa nám napokon aj potvrdilo. Chlapci o víťazstvo bojovali až do záverečných sekúnd. Pre nás bolo dôležité, že sa už súper za stavu 4:3 nedokázal dostať do tlaku. Tri body majú pre nás veľkú cenu."

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Aj napriek prehre som s naším dnešným výkonom spokojný. Chlapci dokázali ustáť náročnú prvú tretinu a dvakrát dorovnať súperovo vedenie. Objektívne ale musím povedať, že Košice dnes boli o gól lepšie a zaslúžene zvíťazili."

Empty

ODPORÚČAME

06.02.2020
United States Steel zverejnila výsledky za 4. štvrťrok a rok 2019
30.01.2020
Program Spoločne pre región opäť podporí komunitné projekty
27.01.2020
Titul Šampión OBP pre všetkých zamestnancov huty
10.01.2020
Začíname nakupovať a spracovávať bramy zo zahraničia