Vyhľadávanie:

Titul po dvojročnej prestávke

Titul po dvojročnej prestávke

Víťazom 53. ročníka futbalového šampionátu o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2014 sa stali Vysoké pece

V piatok 30. mája 2014 sa na futbalovom ihrisku TU Košice na Watsonovej ulici v Košiciach odohrali posledné dve stretnutia futbalového turnaja o majstra USSK. V nich sa rozhodlo o konečnom umiestnení na prvých štyroch priečkach. Majstrovský titul si vybojovali futbalisti Vysokých pecí, ktorí vo finále zdolali tím Energetiky presvedčivo 3:0. Naposledy sa vysokopeciari tešili zo zisku majstrovského titulu v roku 2011 a aj vtedy boli ich finálovým súperom hráči z Energetiky. Tí vládli na futbalovom tróne dva razy po sebe, v rokoch 2013 i 2012. Po dvoch rokoch si tieto dve mužstvá post z najvyššieho stupienka nášho firemného futbalu znovu vymenili. V zápase o 3. miesto vyhralo Vedenie nad mužstvom Zušľachťovne a obalová vetva 4:2 a obhájilo bronzovú priečku z vlaňajška.

V turnaji štartovalo v tomto roku len šesť mužstiev, ktoré organizátori vyžrebovali do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Do semifinále sa prebojovali prvé dva celky zo skupín a posledné dve mužstvá, Teplá valcovňa a RMS, do ďalších bojov nepostúpili. Neskorší finalisti z Energetiky a Vysokých pecí sa v tohtoročných majstrovstvách už raz stretli. Bolo to v B skupine a z ich vzájomného zápasu vyšli víťazne vysokopeciari po výsledku 3:0. Tento úspech si vo finále ešte raz zopakovali.

Po skončení finálového súboja organizátori vyhlásili a odmenili najlepších hráčov turnaja. Najlepším brankárom sa stal Vladimír Stolár z Vysokých pecí, najlepším obrancom bol Peter Tulenko z Vedenia a cenu pre najlepšieho útočníka prevzal Dušan Varga z Energetiky. Kuriozitou bolo, že v tomto roku sa strelci príliš nevyznamenali a až do poslednej minúty finálového duelu sa čakalo na kráľa strelcov. Do streleckej listiny sa zapísalo 27 hráčov, ale až sedem z nich malo na svojom konte zhodne po dva góly. Boli to Juraj Bolf a Vladimír Duháň z Vedenia, Peter Spišák a Jaroslav Begáni z tímu Zu + OV, Matúš Tomašov, Adam Hudák a Peter Tomásch všetci z Vysokých pecí.

Cenné trofeje jednotlivcom, zlaté, strieborné a bronzové medaily hráčom i poháre kapitánom troch najlepších mužstiev odovzdali viceprezidenti Michael A. Fedorenko, Vladimír Jacko a predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš. Kapitán víťazného tímu z Vysokých pecí Ondrej Knap navyše prevzal aj Putovný pohár prezidenta spoločnosti, ktorý mali vysokopeciari vo svojej vitríne v ostatných desiatich rokoch štyrikrát v rokoch 2005, 2007, 2010 a 2011.

FINÁLE

ENERGETIKA - VYSOKÉ PECE 0:3 (0:1)

Ako to už vo finále býva, obidve mužstvá začali opatrne. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, hralo sa kombinačne i s patričným dôrazom v osobných súbojoch, ale snaha strelcov zostala zmarená ešte pred pokutovým územím. Prvú gólovú šancu mali v 12. min. domáci, ale strela Lukáča z priameho kopu skončila na telách brániacich hráčov hostí v postavenom múre. Na druhej strane sa pred brankárom domácich ocitol v dobrej pozícii Farkaš, ale brankár Blanár jeho slabú strelu chytil.
Tlak hostí narastal a päť minút pred prestávkou Hudák usmernil vyrazenú loptu brankárom domácich po strele Tomáscha do siete - 0:1. V závere mohlo byť vyrovnané, ale po rohovom kope Hintoš hlavou mieril tesne vedľa ľavej žrde súperovej brány. V druhom polčase už boli hostia oveľa iniciatívnejší. V 8. min. odcentroval z ľavej strany Farkaš a Hudák hlavou pohodlne strelil druhý gól vysokopeciarov - 0:2. Ani po tomto góle sa energetici nevzdávali, ale často sa prebíjali stredom, kde však nemali šancu na úspešnú koncovku. V 17. min. si hostia vypracovali ďalšiu peknú akciu. Po Katunského centri sa pred bránou ocitol osamotený Tomásch, lenže hlavou zblízka nedokázal prekonať domáceho gólmana. V 22. min. vyskúšal svoje strelecké schopnosti Farkaš, ale brankár Energetiky Blanár loptu pri žrdi vytlačil na roh.
Do konca zápasu zostávali dve minúty a strelecky disponovaný hráč hostí Hudák sa snažil zaznamenať hetrik. V páde však slabo vystrelil a dobiehajúci Tomásch tesne pred bránkovou čiarou dotlačil loptu do siete. Tretím gólom tak spečatil prehru domácich.

O 3. miesto

VEDENIE - ZUŠĽACHŤOVNE A OBALOVÁ VETVA 4:2 (4:0)

Domáci svojím výkonom príjemne prekvapili. Od úvodnej minúty mali hernú prevahu, dobre kombinovali a svoj úvodný tlak korunovali v 12. minúte vedúcim gólom, ktorý za ruku jedného z obrancov hostí strelil z bieleho bodu Duháň. O tri minúty neskôr sa po pravej strane dostal do pokutového územia súpera hráč domácich Hromjak a nikým neatakovaný zvýšil na 2:0. Hostia potom v snahe znížiť vsadili na útok, častejšie sa tlačili pred šestnástku mužstva Vedenia, ale strelecky sa nedokázali presadiť.
V 24. min. domáci prekvapili hostí po tretí raz. Po rýchlom brejku sa na hranici šestnástky odhodlal k streľbe Gajdoš a lopta z jeho kopačky skončila prekvapujúco v bráne hostí - 3:0. V závere potiahli hráči z Vedenia útok po ľavej strane a Hreščákov center Starzyk z voleja usmernil loptu k pravej žrdi a na prestávku odchádzali obidve mužstvá za stavu 4:0. Po zmene strán sa očakával tlak hostí, ktorý aj prišiel. Z minúty na minútu silnel a domáci museli rýchlo zmobilizovať svoju defenzívu. V 15. min. sa hosťujúci Obšitník prekľučkoval cez troch brániacich hráčov Vedenia a pohodlne znížil na 4:1. Potom sa domáci do útoku príliš nehrnuli a dlhé minúty sa úspešne bránili. Až dve minúty pred koncom kapitulovali po druhý raz. Hráč hostí Begáni šikovne prehodil vybiehajúceho brankára Dušku a strelil druhý a posledný gól svojho tímu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...