KONTAKT  |    _eng _sk

Titul pre futbalistov z Vedenia
           Pridané: 14.06.2017
Autor: -kat-
Kategória: Projekty pre zamestnancov

Od 24. apríla do 22. mája 2017 prebiehal na štadióne Technickej univerzity v Košiciach na Watsonovej ulici futbalový turnaj o majstra spoločnosti U. S. Steel Košice. V tomto už 56. ročníku nášho šampionátu štartovalo sedem mužstiev, ktoré organizátori vyžrebovali do dvoch skupín. Prvé dva celky zo skupín postúpili do semifinále. Víťazi semifinálových zápasov, a to mužstvá z Vedenia a z Dopravy hrali vo finále a porazení hráči z Koksovne a zo Zušľachťovní a obalovej vetvy bojovali o 3. miesto.

Majstrovský titul pre tento rok si vybojovali futbalisti z Vedenia, ktorí zdolali svojho súpera z Dopravy 2:1, bronzové medaily získali hráči z Koksovne, ktorí zvíťazili nad Zu + OV 1:0. Po skončení turnaja odovzdali prezident spoločnosti USSK Scott Buckiso, viceprezident Martin Pitorák, generálna manažérka Adriana Mihálová a predseda Rady odborov OZ KOVO
U. S. Steel Košice Juraj Varga kapitánom troch najlepších kolektívov cenné trofeje a hráčov dekorovali zlatými, striebornými a bronzovými medailami. Okrem toho si vecné ceny prevzali aj najlepší hráči na šampionáte. Najlepším brankárom sa stal Rafael Cisneris z Dopravy, za najlepšieho obrancu vyhlásili Petra Lochmana z tímu Zu + OV, najužitočnejším hráčom sa stal Matúš Horváth z Vedenia a v tabuľke strelcov bolo odmenených až šesť hráčov, ktorí strelili počas šampionátu po dva góly. Boli to Ľubomír Beregsási z mužstva Zu + OV, Roland Demko z Ferroenergy, Lukáš Lindvai z Dopravy, Lukáš Mačo z Vysokých pecí, Milan Polča z Vedenia a Jakub Smorada z Koksovne.

O 3. miesto

Zušľachťovne a obalová vetva – Koksovňa 0:1 (0:1)

Viac než sedemnásť rokov čakali futbalisti z Koksovne na túto chvíľu. Sen o medaile sa im naposledy rozplynul ešte v roku 2010, keď sa prebojovali do semifinále. Semifinálový súboj prehrali s mužstvom Energetiky 2:3 až na pokutové kopy, keď sa zápas v normálnom hracom čase skončil nerozhodne 0:0. V stretnutí o bronz sa potom stretli s tímom Teplej valcovne a aj tento súper bol vtedy nad ich sily, keď prehrali 1:2 a bronzové medaily im ušli o vlások. Až teraz si to vynahradili. Opäť odohrali súboj o 3. miesto, ich súperom bol tím Zušľachťovne a obalová vetva. Po celý čas boli koksári útočne naladení a v osobných súbojoch oveľa  aktívnejší. O ich cennom víťazstve sa rozhodlo v poslednej minúte prvého polčasu. Po centri z ľavej strany obrana domácich nedokázala v neprehľadnej situácii odvrátiť loptu do bezpečia a pohotový Ladislav Štrbík ju zblízka dopravil do siete a bolo 0:1. Keďže tento stav aj napriek veľkej snahe domácich po vyrovnaní, v druhom polčase odolal, historický bronz si konečne vybojovali futbalisti z Koksovne.

FINÁLE

Vedenie – Doprava 2:1 (1:1)

Futbalisti z Vedenia si pocit šťastia zo zisku majstrovskej trofeje i z Putovného pohára prezidenta spoločnosti USSK užívali po ôsmich rokoch. Naposledy sa stali majstrami v roku 2009 a odvtedy si štyrikrát vybojovali bronzové medaily, a to v rokoch 2012, 2013, 2014 a 2016. V tomto zápase ich vlaňajší majstri z Dopravy zaskočili už v siedmej minúte, keď Lukáš Lindvai strelou z diaľky k žrdi prekvapil brankára domácich a otvoril skóre 0:1. Lenže húževnatí hráči z Vedenia nerezignovali a naďalej sa snažili o ofenzívnu hru. Pri jednom z postupných útokov ich hráč Matúš Horváth zbadal na hranici pokutového územia stojaceho brankára hostí, ktorého prekvapil strelou z diaľky a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. Po zmene strán mali hostia niekoľko šancí dostať svoj tím do vedenia, ale aj tú najväčšiu spálil ich kanonier Kristián Bordáš, ktorý z dobrej pozície mieril vedľa. Keď sa zdalo, že zápas sa dostane až k pokutovým kopom, aby sa rozhodlo o víťazovi, jeden z obrancov hostí zahral v šestnástke rukou a z nariadenej jedenástky Milan Polča zabezpečil svojim cenné víťazstvo i majstrovský titul.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...