Vyhľadávanie:

Titul si po tretí raz vybojovali Maďar s Bolfom

Titul si po tretí raz vybojovali Maďar s Bolfom

V VI. ročníku tenisových majstrovstiev U. S. Steel Košice manažérov v štvorhre bola najväčšou prekážkou horúčava

Uplynulú sobotu sa tenisový šampionát manažérov vo štvorhre na dvorcoch v Mestskom parku po hernej stránke vydaril, po organizačnej už menej - tradične sa oneskoril začiatok. Po prezentácii prítomných súťažiacich dvojíc tenistov sa totiž malo podľa propozícií začať presne o pol deviatej, lenže nie všetci prihlásení boli na dvorcoch a tak organizátori nemohli určiť systém hry a pristúpiť k žrebovaniu. Aj sám prezident spoločnosti David H. Lohr vo svojom príhovore pri otvorení majstrovstiev povedal, keďže nie sú prítomní vlaňajší víťazi Maďar s Bolfom, šancu na titul v tomto roku bude mať niekto iný. Lenže nemal, pretože Maďar s Bolfom sa tesne pred deviatou v Mestskom parku objavili a tak sa začiatok po žrebovaní presunul na deviatu hodinu. Ani plánované finále, či zápas o 3. miesto nebol v predpokladanom čase okolo 13.30 hodine, ale turnaj sa "natiahol" až do 19. hodiny.

Do bojov v šiestich skupinách zasiahlo 23 dvojíc, z nich len jedna bola zmiešaná, ktorú tvorili Wilson - Petrášková z úseku GPZ. V skupinách hral každý s každým, do štvrťfinále, kde sa už hralo vyraďovacím systémom, postúpili dve najlepšie dvojice, ktoré na 16 doplnili podľa postupového kľúča štyri dvojice z tretích priečok.

Podľa predpokladov si v skupinách najlepšie počínali favorizované dvojice, ktoré boli nasadené podľa umiestnenia z vlaňajšieho šampionátu. V osemfinále už mali zápasy oveľa vyššiu výkonnostnú úroveň a v niektorých stretnutiach, napr. Bolf, Maďar - Fendek, Venglarčík, či Seman, Gajdoš - Kisty, Palai alebo Benko, Šimko - Šoltýs, Fabián sa o postupujúcich rozhodlo po hodine hry až v závere setu. Mnohým tenistom prekážala hlavne v poludňajších hodinách úmorná horúčava, ktorá im uberala veľa síl. Do štvrťfinále sa napokon prebojovali dvojice, ktoré boli na tom kondične najlepšie, a to Gašpar s Mikolajom, Vrlák s Gajdošom, Parnahaj s Kotorom, Bolf s Maďarom, Eškut s Opršalom, Macák s Kundisom, Šoltýs s Fabiánom a Kisty s Palaiom.

Do bojov o medaily už zasiahlo iba kvarteto Bolf s Maďarom, ktorí zdolali Gašpara s Mikolajom 6:1 a Macák s Kundisom, ktorí podľahli dvojici Šoltýs, Fabián 1:6. V zápase o 3. miesto Gašpar, Mikolaj zvíťazili nad dvojicou Macák, Kundis 6:3 a vo finále Bolf s Maďarom po tuhom boji zdolali dvojicu Šoltýs, Fabián 6:4. Obhájili tak nielen svoje vlaňajšie prvenstvo, ale v rámci tohto novodobého turnaja manažérov v štvorhre získali od roku 2002 už svoj tretí titul.

Po šampionáte jeden z víťaznej dvojice Miroslav Maďar okomentoval ich tohtoročné víťazstvo slovami: "Hovorí sa, že ľahšie je víťazstvo získať ako ho obhájiť. Tak to bolo aj v našom prípade, lebo tento náš tretí titul nám veru nespadol len tak z neba do lona. Bolo veľmi ťažké ho získať, ťažili sme z našej zohratosti, a to nielen na tenisových dvorcoch, ale aj na ľade, kde sme s Ďurom tiež spolu získali tri tituly v mužstve Vedenia. V skupine sa nám teraz darilo, dva zápasy sme v pohode vyhrali 6:0, jeden 6:1. A to nás asi trochu uspokojilo, pretože vo štvrťfinále sme narazili na výborne hrajúcu dvojicu Fendek, Venglarčík, ktorí dôkladne preverili naše schopnosti. Do stavu 4:4 nám súper tuho odolával a hral s nami vyrovnanú partiu. Až v závere sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Po tomto zápase sme si už dávali väčší pozor, hrali oveľa sústredenejšie, ale vo finále nám Šoltýs s Fabiánom nahnali strach. Zo stavu 5:2 v náš prospech znížili na 5:4 a razom sme sa začali obávať o výsledok. Našťastie aj náš súper mal v nohách dve ťažké predchádzajúce stretnutia, čo ich stálo veľa síl, a to sme v poslednej hre využili."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...