KONTAKT  |    _eng _sk

Torta pre medvede
           Pridané: 30.01.2012
Autor: -t-
Kategória: 02/2012

Desiate výročie narodenia medvedích pätorčiat, ktoré sa preslávili zápisom do Guinnessovej knihy rekordov, si pripomenuli v košickej zoologickej záhrade minulý týždeň v utorok, 10. januára dopoludnia. Na oslavách pri chovnom zariadení medveďov hnedých nechýbala ani narodeninová torta.

Zoologická záhrada Košice chová medvede hnedé od októbra 1988. Chovný pár Kubo a Maťa prišli z bratislavskej ZOO. Po deviatich rokoch priviedli na svet dvoch potomkov - Ivana a Žaba. Medvedia rodina sa opäť rozrástla o štyri roky, keď svetlo sveta uzreli pätorčatá -Bubo, Dazzle, Mišo, Cindy a Ťapík.

No deviate narodeniny už súrodenci neoslavovali spolu, keďže Bubo a Dazzle našli svoj nový domov v súkromnej ZOO Ranč Větrovy pri českom Tábore. Na jar roku 2011 zasiahla košickú ZOO smutná udalosť. V marci, po hibernácii, sa začal komplikovať zdravotný stav Miša. Napriek intenzívnej starostlivosti ošetrovateľov, zoológov i veterinárnych lekárov, napokon skonal na torziu tenkého čreva. V súčasnosti teda košická ZOO chová šesťčlennú medvediu rodinu vo veľkom výbehu, ktorý je rozdelený na časť pre rodičov, na výbeh pre ich dvoch starších potomkov a na najväčšie obydlie, ktoré si užívajú Cindy a Ťapík zo slávnej súrodeneckej pätice. V týchto zimných dňoch častejšie zalezú do brlohov, ktoré si sami vyhĺbili a zo spánku sa nedajú vyrušiť ani návštevníkmi. Paradoxne, najčulejší sú rodičia, ktorých možno vidieť vo výbehu denne.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...