Vyhľadávanie:

Torta pre medvede

Torta pre medvede

Desiate výročie narodenia medvedích pätorčiat, ktoré sa preslávili zápisom do Guinnessovej knihy rekordov, si pripomenuli v košickej zoologickej záhrade minulý týždeň v utorok, 10. januára dopoludnia. Na oslavách pri chovnom zariadení medveďov hnedých nechýbala ani narodeninová torta.

Zoologická záhrada Košice chová medvede hnedé od októbra 1988. Chovný pár Kubo a Maťa prišli z bratislavskej ZOO. Po deviatich rokoch priviedli na svet dvoch potomkov - Ivana a Žaba. Medvedia rodina sa opäť rozrástla o štyri roky, keď svetlo sveta uzreli pätorčatá -Bubo, Dazzle, Mišo, Cindy a Ťapík.

No deviate narodeniny už súrodenci neoslavovali spolu, keďže Bubo a Dazzle našli svoj nový domov v súkromnej ZOO Ranč Větrovy pri českom Tábore. Na jar roku 2011 zasiahla košickú ZOO smutná udalosť. V marci, po hibernácii, sa začal komplikovať zdravotný stav Miša. Napriek intenzívnej starostlivosti ošetrovateľov, zoológov i veterinárnych lekárov, napokon skonal na torziu tenkého čreva. V súčasnosti teda košická ZOO chová šesťčlennú medvediu rodinu vo veľkom výbehu, ktorý je rozdelený na časť pre rodičov, na výbeh pre ich dvoch starších potomkov a na najväčšie obydlie, ktoré si užívajú Cindy a Ťapík zo slávnej súrodeneckej pätice. V týchto zimných dňoch častejšie zalezú do brlohov, ktoré si sami vyhĺbili a zo spánku sa nedajú vyrušiť ani návštevníkmi. Paradoxne, najčulejší sú rodičia, ktorých možno vidieť vo výbehu denne.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...