KONTAKT  |    _eng _sk

Tretí večer jubilantov
           Pridané: 24.10.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 43/2005

Ocenili dlhoročných zamestnancov spoločnosti

Po tretí raz v tomto roku sa priestory Spoločenského pavilónu zaplnili dlhoročnými zamestnancami železiarní, aby si spolu s manažmentom U. S. Steel Košice i spolupracovníkmi pripomenuli pracovné výročia - 30, 35 a 40 rokov práce pre hutu. Z divíznych závodov Energetika, Servis a služby, Mechanika, Opravy a Hutnícka druhovýroba zaujalo v piatok uplynulého týždňa miesta v slávnostne vyzdobenej sále takmer dvesto oslávencov. Spoločnosť im robili ich životní partneri.

"Najmladší" - tridsaťroční jubilanti si ďakovné listy a strieborné pamätné plakety prevzali už pri vstupe do miestnosti. Všetky ženy potešila aj červená ruža. V priebehu večera služobne starším kolegom, ženám po tridsiatich piatich rokoch práce a mužom po štyridsiatich rokoch práce v spoločnosti, odovzdali okrem ďakovných listov a zlatých pamätných medailí i darček v podobe náramkových hodiniek s vygravírovaným menom oslávenca.

Za vernosť firme železiarom poďakoval i tentoraz prezident U. S. Steel Košice David H. Lohr. Ako vždy nezabudol poďakovať aj všetkým rodinným príslušníkom za podporu a pochopenie. Prácu dlhoročných zamestnancov vyzdvihol tiež predseda Rady odborov OZ METALURG U. S. Steel Košice Mikuláš Duľa. Slávnostnosť večera umocnili svojou prítomnosťou i ďalší predstavitelia podniku. Viceprezidenti Miroslav Kiraľvarga, Martin Pitorák, Anton Jura, generálni manažéri Vladimír Jacko a Ján Vranec. Nechýbali ani riaditelia divíznych závodov a odboroví predáci, ktorých zamestnanci jubilovali.

Pri dekorovaní sa nezabudlo ani na tých zamestnancov, ktorí odpracovali v spoločnosti viac ako tridsaťpäť rokov a odišli do dôchodku vo zvýhodnenom veku 55 rokov. Ocenenie si prevzali Milan Takáč, Ján Luterán a Cyril Horský. Patrilo však i neprítomným Vincentovi Kokovi a Petrovi Zelienkovi.

Sála tlieskala i strojníkovi - predákovi divízneho závodu Energetika Milanovi Jelčovi a prevádzkovému inšpekčnému zámočníkovi divízneho závodu Mechanika Jánovi Antošovi. Prezident im odovzdal ocenenie, ktorým sa pripojil k udelenému vyznamenaniu za vernosť, obetavosť, vynikajúcu prácu a kvalitné plnenie pracovných úloh, ktoré im udelilo Ministerstvo hospodárstva v septembri tohto roku pri príležitosti Dňa baníkov, geológov, naftárov a hutníkov.

Po slávnostnom prípitku prednesenom prezidentom spoločnosti pokračoval večer v dobrej nálade. Tú rozprúdila železiarmi obľúbená skupina Drišľak. Do tanca potom vyhrávala hudobná skupina Magic Line.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...