Vyhľadávanie:

Trofej pre druhý tím vysokopeciarov

Trofej pre druhý tím vysokopeciarov

Futbal

Medzi zamestnancami DZ Vysokých pecí sa udomácnil futbal. V rámci majstrovstiev U. S. Steel Košice patria futbalisti z VP každoročne medzi železiarenskú špičku. V tomto roku skončili vo futbalovom šampionáte na 3. mieste a získali bronzové medaily.

Vysokopeciari si dobre počínali aj na nedávnom turnaji v malom futbale na letnej olympiáde, kde postúpili zo svojej skupiny do štvrťfinále. Aby objavili nových hráčov, ktorí budú reprezentovať svoj závod na majstrovstvách U. S. Steel Košice, zorganizovali na hádzanárskom ihrisku v Medzeve I. ročník turnaja v malom futbale o Pohár riaditeľa DZ Vysoké pece.

Do turnaja, ktorý výdatne podporila aj ZO OZ METALURG, sa prihlásilo 8 mužstiev, ktoré hrali v dvoch skupinách. Hralo sa 2 x 12 min., prvé dva celky postúpili do semifinále.

V A skupine boli výsledky: Aglomerácia II. - Údržba II. 3:3, Aglomerácia I. - VP II. 1:6, Aglomerácia II. - VP II. 4:2, Aglomerácia I. - Údržba II. 2:0, Aglomerácia II. - Aglomerácia I. 2:1 a VP II. - Údržba II. 1:1. Poradie: 1. Aglomerácia II. 7 b., 2. VP II. 4 b., 3. Aglomerácia I. 3 b., 4. Údržba II. 2 b.

B skupina: Vedenie - VP I. 1:1, Vulkmont - Údržba I. 3:0, Vedenie - Údržba I. 5:0, Vulkmont - VP I. 1:0, Vedenie - Vulkmont 1:2 a Údržba I. - VP I. 1:6. Poradie v B skupine: 1. Vulkmont 9 b., 2. VP I. 4 b., 3. Vedenie 4 b., 4. Údržba I. 0 b. Semifinále: Aglomerácia II. - VP I. 2:2, na pokutové kopy 6:7, Vulkmont - VP II. 1:1, na pokutové kopy 6:7.

V boji o 3. miesto hrala Aglomerácia II. nerozhodne s Vulkmontom 1:1, na pokutové kopy vyhrala Aglomerácia II. 6:5. Ani vo finále nebol v riadnom hracom čase známy víťaz. Zápas medzi VP I. a VP II. skončil nerozhodne 2:2, na pokutové kopy vyhrali futbalisti z VP II. 7:6. Zaslúžene získali cennú trofej, ktorú víťaznému tímu odovzdal riaditeľ DZ Peter Baran. O tento skvelý úspech mužstva VP II. sa pričinili: brankár Erik Machan a hráči Imrich Fonyi, Marek Hmilanský, Radoslav Brziak, Ondrej Knap, Jaroslav Bodnár, Július Forrai, Marek Andres, Ladislav Konterman a Peter Zlacký.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...