KONTAKT  |    _eng _sk

Trofej pre mladých z Belehradu
           Pridané: 01.08.2005
Autor: Text a foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 31/2005

V Košiciach sa konal 2. ročník medzinárodného futbalového turnaja žiakov do 14 rokov

Futbal
Snímka je z finálového súboja Belehrad - Stredoslovenský FZ 3:0. Brankár hostí Palider takto zmaril šancu domácim, keď chytil centrovanú loptu smerujúcu k útočníkovi Alexičovi.

Východoslovenský futbalový zväz zorganizoval cez víkend dvojdňový medzinárodný futbalový turnaj žiakov za účasti šiestich družstiev. Bol to 2. ročník Memoriálu bývalého dlhoročného predsedu Východoslovenského futbalového zväzu Gejzu Princa. Podobne ako vlani, aj v tomto roku, futbalové podujatie mládežníkov podporila spoločnosť U. S. Steel Košice.

Šesť účastníkov hralo najprv v dvoch skupinách na ihriskách vo Veľkej Ide, v Šaci, Krásnej, Barci, vo Vyšnom Opátskom a na štadióne Lokomotívy v Košiciach, kde sa odohrali aj záverečné stretnutia najprv o 3. miesto a potom aj finále. O cennú trofej bojovali víťazi skupín, a to mladí futbalisti výberu Stredoslovenského FZ a futbaloví žiaci z Belehradu. V bojovnom zápase o prvenstvo mladí Belehradčania herne prevyšovali svojho súpera a bez problémov si poradili s vlaňajším víťazom memoriálu s tímom Stredoslovákov po víťazstve 3:0 (2:0).

Víťazné družstvo sa na turnaji prezentovalo veľmi dobrou kolektívnou hrou i presnou streľbou. V priebehu turnaja nestratili ani bod a v skupine svojich súperov doslova zvalcovali. Hráči obidvoch mužstiev museli odolávať aj enormnej horúčave, ktorá však elánu, nesmiernej bojovnosti i futbalovému umeniu mladým futbalistom vôbec neprekážala. V B skupine družstvo Belehradu zdolalo Východoslovenský FZ 7:1 (2:1) a Boršodskú župu z Maďarska tak isto 7:1 (3:0). V tejto skupine Východoslovenský FZ vyhral nad Boršodskou župou 4:1 (2:1) a skončil na 2. mieste. V A skupine Stredoslovenský FZ zvíťazil nad Podkarpatským FZ 3:1 (2:0) a nad Olomouckým FZ 3:2 (0:2). V treťom zápase tejto skupiny Podkarpatský FZ zdolal Olomoucký FZ 5:1 (4:1). V zápasoch o konečné umiestnenie boli tieto výsledky: o 5. miesto Olomoucký FZ - Boršodská župa 6:2 (4:0), o 3. miesto Východoslovenský FZ - Podkarpatský FZ 2:2 (2:1), na pokutové kopy 3:5.

Na záver organizátori vyhlásili a odmenili troch najlepších na turnaji. Najlepším hráčom sa stal Danijel Alexič z Belehradu, najlepším brankárom bol Peter Palider z družstva Stredoslovenského FZ a cenu najlepšieho strelca prevzal Nebojša Gavrilovič z Belehradu, ktorý strelil 5 gólov.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu