Vyhľadávanie:

Turisti do Malej Fatry

Turisti do Malej Fatry

Klub turistov Víkend Košice organizuje v dňoch 22. - 24. júna 2012 pešiu turistiku v Národnom parku Malá Fatra. Účastníci budú môcť vystúpiť v sobotu 23. júna z osady Štefanová cez tiesňavy Nové diery a Tesná rizňa na Malý a Veľký Rozsutec. Ide o ťažkú a náročnú túru s veľkým prevýšením až 1 183 metrov a dĺžkou 15 kilometrov. Trasu je možné si skrátiť výstupom iba na jeden z Rozsutcov, alebo absolvovaním prechodu iba cez tiesňavy. V nedeľu 24. júna absolvujú účastníci tohto turistického podujatia nenáročnú túru tiesňavami Dolné a Nové diery s prevýšením 220 metrov a dĺžkou trasy 7 km. Cena zájazdu je 26 eur na osobu a zahŕňa ubytovanie (dve noci) na turistickej chate v Štefanovej v dvoj a trojlôžkových izbách s príslušenstvom. Chata je vybavená reštauráciou a spoločenskou miestnosťou s televízorom a WIFI internetom. Na chate je možnosť stravovania sa formou polpenzie (raňajky a silná večera) za 9 eur.

Odchod účastníkov z Košíc do Štefanovej je v piatok 22. júna rýchlikom R 606 o 10.07 hod., s príchodom a ubytovaním na chate pred pätnástou hodinou. Zraz účastníkov, ktorí využijú túto formu dopravy, je na železničnej stanici o 9.40 hod. Je však možnosť dopraviť sa do Štefanovej aj individuálne, preto je potrebné organizátorovi nahlásiť čas príchodu na chatu. Návrat zo Štefanovej do Košíc je v nedeľu 24. júna s odchodom o 14.49 hod. (príchod do Košíc o 19.53 hod.), alebo o 16.51 hod. (s príchodom o 21.53 hod.). Záujemcovia z radov zamestnancov USSK sa môžu prihlásiť u J. Geschwandtnera, číslo mobilu 0903 636 589, ktorý poskytne bližšie informácie.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...