KONTAKT  |    _eng _sk

Tvorivé dielne odhalili naozajstné talenty
           Pridané: 03.08.2009
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 31/2009

Unikátna Rómska galéria, ktorá vznikla koncom vlaňajška v priestoroch Tvorivého domu na vidieku v Drienovci aj vďaka grantu v rámci programu spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie Spoločne pre región, slúži svojmu účelu už siedmy mesiac. Školáci tu vnikajú do tajomstiev maľovania pod vedením skúsených výtvarníkov, využívajú možnosti aktívneho a zmysluplného prežívania voľného času, rozvíjajú svoju tvorivosť, získavajú nové kreatívne zručnosti. Len nedávno pre nich, po dohode s pedagógmi Základnej školy v Drienovci, pripravili organizátori päť jednodňových tvorivých dielní.

"Lektori sa snažili viesť deti k práci s plochou a farbami, ale aj s iným materiálom, akým je napríklad kameň či drevo, a využívať pritom vlastnú fantáziu," informuje Jana Zitová z Tvorivého domu na vidieku v Drienovci. "Na ich prácu dozerali rómski dobrovoľníci, ktorí im miešali farby, pripravovali podklady. Robili to radi, pretože tvorivých dielní sa zúčastňovali aj ich súrodenci. Vznikali vskutku zaujímavé a nápadité práce, pri ktorých rómske deti rozvíjali vlastnú tvorivosť. Objavili sme medzi nimi aj zopár naozajstných talentov. Chodili a chodia tu naozaj s radosťou."

Z priebehu tvorivých dielní vznikla publikácia, dielka sú zaznamenané v katalógu. Obdivovať ich mohli na záverečnej výstave v priestoroch základnej školy nielen Drienovčania.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok